کمپانی گوگل سال گذشته خانواده محصولات میان رده خود را به دو سری Galaxy A و Galaxy M تغییر داد. به عبارت دیگر، این گوشی‌ها بعضا با مشخصاتی توسعه پیدا کردند که تنها در گوشی‌های پرچمدار بازار دیده می‌شد. این غول تکنولوژی امسال فعالیت خود را ادامه دارد و از گوشی هوشمند Galaxy A01 با مشخصات توانمند و قیمت اقتصادی پرده برداشت. این گوشی ارزان قیمت‌ترین محصول سامسونگ مخصوصا برای کاربرانی طراحی شده است که می‌خواهند وارد اکوسیستم این سازنده شوند. حالا قرار است نسل جدید گوشی مذکور تحت عنوان Galaxy A02 معرفی شود. این گوشی سامسونگ در Geekbench هم بنچمارک شده و مشخصات آن افشا شده است.

سامسونگ-خرید گوشی- قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

این گوشی سامسونگ با شناسه SM-A025F در بنچمارک دیده شده است. بر اساس فهرست مشخصات بنچمارک، گوشی جدید Galaxy A02 پردازنده کوالکام با پردازش ۱٫۸ گیگاهرتز دارد. این تراشه ظاهرا کوالکام اسنپدراگون ۴۵۰ است که سال ۲۰۱۷ معرفی شد. تراشه اسنپدراگون ۴۵۰ شامل ۸ هسته پردازشی Cortex A53 می‌شود و اولین تراشه ۱۴ نانومتری ۸ هسته‌ای از خانواده ۴۰۰ است. این تراشه برای میان رده ارزان قیمت مناسب است اما به نظر نمی‌رسد ۲ گیگابایت رم برای گوشی مذکور کافی باشد. از ابتدای ماه نوامبر، گوگل همه گوشی‌های مجهز به ۲ گیگابایت رم را به Android Go مجهز می‌کند. از آنجا که این گوشی سامسونگ اندروید ۱۰ پیش فرض دارد، احتمالا پیش از نوامبر عرضه می‌شود.

گوشی سامسونگ SM-A025F توانسته است در آزمون تک هسته‌ای و چند هسته‌ای امتیازهای به ترتیب ۷۴۴ و ۳۸۸۷ را کسب کند. این نتایج مربوط به Geekbench 4.x می‌شود و روی نسخه ۵ قطعا کمتر است. گوشی جدید Galaxy A02 نسخه جدید و جانشین برای Galaxy A01 است. این گوشی برخلاف قیمت اقتصادی خود از سیستم دوربین دوگانه و نمایشگر ۵٫۷ اینچی پشتیبانی می‌کند.