همان طور که می‌دانید، کمپانی ایسوس یک گوشی گیمینگ جدید را تحت عنوان ROG Phone 3 در دست توسعه دارد. البته این تنها گوشی هوشمندی نیست که سازنده مذکور قصد دارد در آینده نزدیک از آن پرده بردارد. بر اساس برخی خبرهای فاش شده اخیر، کمپانی تایوانی ایسوس همچنین تلاش می‌کند دو گوشی پرچمدار جدید معرفی کند. این دو گوشی جدید و سطح بالا ZenFone 7 و ZenFone 7 Pro نام دارند و خبرها درباره آن‌ها با توجه به گوشی گیمینگ ROG Phone 3 در سایه قرار گرفته است. روز گذشته جدیدترین گزارش در این باره منتشر شد و به ویژگی‌هایی پرداخت که از این پرچمداران استاندارد انتظار داریم.

اخبار فاش شده اخیر از دو گوشی جدید ایسوس در مرحله توسعه تحت عنوان ZenFone 7 و ZenFone 7 Pro یاد می‌کند. مخصوصا گوشی ZenFone 7 Pro با نام Azus ZF در کد منبع کرنل دیده شده است. ظاهرا ایسوس در حال آماده سازی این کدها برای انتشار است و می‌دانیم که این مرحله معمولا پس از معرفی رسمی گوشی‌ها رخ می‌دهد. این کدها همچنین به دو فرکانس عملکرد متفاوت ۲٫۸۴ گیگاهرتز و ۳٫۰۹ گیگاهرتز برای دو پردازنده درون گوشی‌های مذکور اشاره کرده‌ است.

اسنپ‌دراگون ۸۶۵ برای گوشی جدید ZenFone 7 و اسنپ‌دراگون ۸۶۵ پلاس برای ZenFone 7 Pro

فرکانس ۲٫۸۴ گیگاهرتز مربوط به هسته تکی و پرقدرت Prime Kryo 585 Core درون پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۶۵ می‌شود. همچنین انتظار می‌رود که فرکانس در پردازنده نسل جدید اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس با توجه به بهبود ۱۰ درصدی آن بالاتر باشد. بدین ترتیب در این پردازنده Prime Kryo 585 Core فرکانس بیشینه ۳٫۰۹ گیگاهرتز خواهد داشت. به همین ‌خاطر تقریبا قطعی به نظر می‌رسد که گوشی جدید ZenFone 7 نسخه استاندارد از پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۶۵ قدرت بگیرد و ZenFone 7 Pro سطح بالاتر به پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۶۵ پلاس مجهز شود. باید همینجا اشاره کنیم که گوشی گیمینگ ROG Phone III هم قرار است از اسنپ‌دراگون ۸۶۵ پلاس قدرت بگیرد.

ایسوس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

نام ZenFone ZF هم به نظر می‌رسد که نوعی عبارت کوتاه شده از همان ZenFone باشد. پیش از این یک گوشی هوشمند ایسوس با نام ZenFone ZF و اسم رمز Kona در پایگاه Geekbench بنچمارک شد. علاوه بر این یک منبع تایوانی دیگر همان زمان به نسخه پرو در این خانواده جدید اشاره کرده بود. امیدواریم در هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری درباره این دو گوشی جدید و پرچمدار ایسوس منتشر شود. همچنین امیدواریم که ایسوس این دو پرچمدار تازه را با دوربین خلاقانه شبیه به گوشی هوشمند ZenFone 6 و آن دوربین چرخانش توسعه دهد.