چند روز دیگر تا برگزاری رویداد جدید اپل باقی مانده است. بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، کمپانی اپل روند تولید انبوه گوشی جدید آیفون ۱۲ را آغاز کرده و قرار است این خانواده مورد انتظار را در اواخر ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر معرفی کند.

کمپانی اپل امیدوار است که تعداد ۸۰ میلیون دستگاه گوشی آیفون جدید ۵G را تا آخر امسال در کارخانه‌های خود تولید و آماده عرضه کند. بر اساس آخرین اطلاعات، باقی این تعداد هم در اوایل سال ۲۰۲۱ آماده می‌شود. بر اساس شایعه‌ها، حدود ۴۰ درصد از این تعداد ۸۰ میلیونی به گوشی پرچمدار و پیشرفته آیفون ۱۲ پرو مکس تعلق دارد.

با توجه به ادعای مدیر زنجیره تامین اپل، این کمپانی توانسته است احتمالا تاخیر چندماهه عرضه گوشی جدید خود را از چندین ماه به چند هفته مدیریت کند و کاهش دهد. روند اسمبل کردن بسته آخر این گوشی جدید قرار است در اوایل اکتبر اجرا شود.

منابع موجود در زنجیره تامین اپل هم گزارش کرده‌اند که اپل روند تولید انبوه AirTag را هم آغاز کرده است. علاوه بر این، غول تکنولوژی مذکور ظرفیت تولید آیپدهای آینده را افزایش داده و به بیشینه ۲۷ میلیون دستگاه رسانده است که گفته می‌شود بین ماه‌های ستپتامبر تا دسامبر این تعداد عرضه خواهد شد. همچنین برخی منابع می‌گویند اپل برای معرفی گوشی جدید iPhone SE 2021 هیچ برنامه‌ای ندارد.

اپل-آیفون-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

عرضه گوشی جدید آیفون تنها با دوربین ۱۲ مگا پیکسلی

در هفته‌های اخیر شایعه شد که گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو احتمالا به لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی با بزرگنمایی اپتیکال تا ۵ برابر مجهز می‌شود اما منابع جدید می‌گویند اپل هیچ برنامه‌ای برای ارتقای وضوح تصویر دوربین در گوشی امسال خود ندارد.

بدین ترتیب همه لنزها در دوربین اصلی گوشی جدید آیفون ۱۲ قرار است ۱۲ مگا پیکسلی در نظر گرفته شود اما همچنین دو مدل پرچمدار ۱۲ پرو و پرو مکس از لنز LiDAR بهره می‌برند.

دو مدل آیفون ۱۲ و ۱۲ پلاس دو لنز در ماژول اصلی خود دارند در حالی که انتظار می‌رود ماژول سه گانه در دو مدل ۱۲ پرو و پرو مکس تعبیه شود. همچنین هر چهار مدل از لنز تکی سلفی ۱۲ مگا پیکسلی بهره می‌گیرند.