face id

آیفون کاربر را از صفحه نمایش غیر اصلی مطلع می کند. با این حال ، در حالت ایده آل نباید باعث شود Face ID کار نکند زیرا خود صفحه هیچ گونه اجزای مربوط به Face ID را ندارد.

هنوز مشخص نیست که این مشکل به دلیل اشکال نرم افزاری است یا اپل سیاست های تعمیر خود را در برابر خدمات شخص ثالثی که مجوز این شرکت را نگرفته اند ، تشدید کرده است. اپل در گذشته به دلیل سیاست های خود در مورد خدمات تعمیرات شخص ثالث با انتقادهای شدید روبرو بوده است. با این حال ، اپل ادعا می کند که این کار را برای اطمینان از آگاهی کاربر از وجود قطعات غیر اصلی در iPhone خود انجام داده است.

اضافه شدن ویژگی

با اضافه شدن ویژگی هایی مانند صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز در برخی از مدل ها ، مجموعه iPhone 13 اپل بسیار بالاتر از تلفن هایی است که این شرکت سال گذشته عرضه کرده است. اما وقتی صحبت از قابلیت تعمیر می شود ، داستان پیچیده تر می شود. iFixit با انجام کارهایی در جهت پاره شدن دستگاه ، دریافت که در صورت جایگزینی صفحه نمایش گوشی ، نمی توان ویژگی Face ID آیفون ۱۳ را فعال کرد. مهم نیست که چه راه حلی را امتحان کرد ، iFixit نتوانست Face ID را دوباره کار کند. برآورد آن ، صفحه نمایش آیفون ۱۳ به صورت سریال قفل شده است. “در حال حاضر ، اگر صفحه نمایش خود را تعویض کنید ، اپل Face ID شما را می کشد ، مگر اینکه تعمیر را کنترل کنند.” ، این شرکت هشدار می دهد.

تعمیر

اگرچه ظاهراً ظاهر مناسبی برای اپل نیست ، اما ممکن است توضیح ساده ای برای آنچه اتفاق می افتد وجود داشته باشد. iFixit می گوید که با یک تکنسین مجاز تعمیر صحبت کرده است و گفته است که پشتیبانی اپل به آنها گفته است که این مشکل اشکالی است که شرکت قصد دارد در نسخه آینده iOS رفع کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با اپل تماس گرفته ایم. اگر به نظر برسد که محدودیت یک اشتباه نیست ، این یک اقدام گستاخانه از طرف اپل خواهد بود زیرا FTC به دستور رئیس جمهور جو بایدن اخیراً به اتفاق آرا به محدودیت های غیرقانونی تعمیر رای داده است.

 

به روز رسانی

در حال حاضر ، هیچ حرف رسمی از اپل در مورد این مشکل وجود ندارد. در صورت اشکال ، می توان آن را از طریق به روز رسانی نرم افزار وصله کرد. در غیر این صورت ، بهتر است iPhone آسیب دیده خود را در مرکز خدمات مجاز اپل تعمیر کنید.