در حالی که هنوز جدیدترین گوشی پرچمدار برند نوکیا هنوز عرضه نشده، خبرگزاری NokiaPowerUser گزارش کرده است که پروتوتایپ نسل بعدی تحت عنوان Nokia 10 PureView (با نمایشگر sapphire و اسنپدراگون ۸۷۵) در فاز آزمایش قرار گرفته و قرار است در سال ۲۰۲۱ میلادی روانه بازار شود. علاوه بر این، منبع مذکور مدعی شده است که این گوشی جدید و پرچمدار احتمالا از نیمه دوم سال آینده به بازار راه پیدا می‌کند.

شایعه شده که این گوشی جدید نوکیا با نمایشگر تمام صفحه و ناچ حفره‌ای توسعه یافته است.  پیش از این گفته شده بود که ممکن است دوربین سلفی هم زیر نمایشگر قرار گیرد. از طرفی حالا می‌دانیم که نرخ تازه سازی در نمایشگر آن ۱۲۰ هرتز است و بدین ترتیب این احتمال وجود دارد که با تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر معرفی نشود. گوشی جدید نوکیا ۱۰ پیور ویو در پنل پشتی خود به ماژول دوربین دایره شکل با ۵ لنز مجهز می‌شود. این ماژول شامل لنز استاندارد، فوق عریض، تله فوتو، ToF و سایر حسگرهای دیگر می‌شود. لنز استاندارد وضوح تصویر ۱۰۰ مگا پیکسلی دارد و از فیلم برداری ۸K پشتیبانی می‌کند.

نوکیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
نوکیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

اما نوکیا .۳۹ پیور ویو چه می‌شود؟

این همه اطلاعاتی است که در حال حاضر درباره پرچمدار جدید نوکیا در دست داریم اما همچنین می‌دانیم که هر دو گوشی پرچمدار و سطح بالای قبلی این برند سازنده بدون تازه‌ترین پردازنده اسنپدراگون توسعه یافته‌اند. همچنین انتظار می‌رود که گوشی جدید نوکیا ۹٫۳ پیور ویو با تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ عرضه شود.

شایعه شده بود که این گوشی جدید در سپتامبر عرضه می‌شود اما به دلایل نامعلومی هنوز معرفی نشده است. این گوشی جدید به محض معرفی یکی از بهترین گوشی‌ها با دوربین باکیفیت موجود در بازار خواهد بود زیرا لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی دارد و از لرزشگیر اپتیکال تصویر پشتیبانی می‌کند. هنوز جزئیات دقیق دوربین این گوشی مشخص نشده است اما انتظار می‌رود که ماژول اصلی در آن شامل حسگرهای فوق عریض و تله فوتو هم بشود.

گوشی جدید نوکیا ۹٫۳ پیورویو قرار است جدیدترین گوشی پرچمدار برند نوکیا باشد و بدین ترتیب منطقی به نظر می‌رسد که از تکنولوژی‌های تازه هم پشتیبانی کند. این گوشی جدید احتمالا از تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ قدرت می‌گیرد و در کنار عملکرد چشمگیر خود از امکان ارتباطی ۵G هم پشتیبانی می‌کند.