یکی دیگر از مشکلات عملکرد بازی در ویندوز 11 22H2 توسط مایکروسافت تایید شده است. پس از نصب آخرین به روز رسانی سیستم عامل، چندین کاربر شروع به شکایت از مشکلات عملکرد هنگام اجرای بازی کرده اند. آنها با لکنت و سایر اشکالات روبرو هستند. اگرچه در ابتدا تصور می شد که مشکل از کارت های گرافیک NVIDIA است، اما تغییر درایورها آن را حل نکرد. مایکروسافت در پایان هشدار داد که برخی از بازی‌ها و برنامه‌ها «ممکن است در ویندوز 11 22H2 عملکردی کندتر از حد انتظار داشته باشند یا فریز شوند».

windows-11

عملکرد بازی های ویندوز 11

غول فناوری اعتراف می‌کند که آنها به طور ناخواسته اشکال زدایی عملکرد GPU را فعال می‌کنند. اما مثال‌های خاصی از بازی‌ها یا برنامه‌هایی که ممکن است تحت تأثیر این مشکل قرار گیرند، ارائه نمی‌کند. لوازم الکترونیکی مصرفی نباید از این عملکرد استفاده کنند. چرا برخی از بازی‌ها و برنامه‌های کاربردی در ویندوز 11 22H2 ویژگی اشکال زدایی را فعال می‌کنند یک راز است که توسط مایکروسافت ارائه شده است. علاوه بر این، ما نمی‌دانیم چه تعداد از برنامه‌ها این مشکل را دارند.

این شرکت به‌روزرسانی خودکار دستگاه‌های آسیب‌دیده را به Windows 11 22H2 در حالی که به دنبال راه‌حلی می‌گردد، متوقف کرده است. کاربران باید به جای نصب آخرین نسخه ویندوز 11 پرو، بازی‌ها و برنامه‌های خود را به‌روز کنند. علاوه بر این، شما این گزینه را دارید که به نسخه قبلی سیستم «بازگشت» کنید. گیمرها قبلاً با سیستم عامل جدید مایکروسافت با مشکلاتی روبرو شده بودند. صاحبان رایانه‌های دارای تراشه‌های AMD یک سال پیش متوجه کاهش عملکرد بازی در ویندوز 11 شدند. به هر حال ما همچنان منتظر راه حلی برای این موضوع هستیم.

سهم بازار ویندوز ۱۱

با گذشت بیش از یک سال از انتشار ویندوز ۱۱، بخش بزرگی از جامعه ویندوز هنوز جدیدترین سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت را قبول نکرده‌اند. این بر اساس آماری است که توسط Statcounter برای ماه اکتبر گردآوری شده است. تنها 15.44 درصد از رایانه‌های شخصی در سراسر جهان دارای ویندوز 11 هستند که نشان می‌دهد در یک ماه 1.83 درصد بالاتر است. در مقایسه، 71.29 درصد از کاربران از ویندوز 10 استفاده می‌کنند که نسبت به 71.88 درصد در ماه سپتامبر کاهش اندکی داشته است. و ویندوز 7 با 9.61 درصد در جایگاه سوم قرار دارد.

ویندوز 8.1 با 2.45 درصد در جایگاه چهارم و پس‌ازآن ویندوز 8 با 0.69 درصد قرار گرفت. ویندوز XP با 0.39 درصد همچنان به سختی در جایگاه چهارم قرار دارد. 76 درصد از سهم بازار سیستم عامل‌های دسکتاپ در سراسر جهان متعلق به ویندوز است. بعد از آن macOS X (15.7 درصد) و Linux (2.6 درصد) قرار دارند. برای همه سیستم عامل‌ها، اندروید 42.37 درصد از بازار سیستم عامل را در اختیار داشت. سپس ویندوز با 30.11 درصد سهم، iOS با 17.6 درصد، OS X با 6.24 درصد و لینوکس با 1.04 درصد سهم قرار دارند.

خبر مرتبط: شکایت کاربران ویندوز از iCloud