مدیرعامل توییتر، ایلان ماسک، قصد دارد یک ویژگی توییتر را حذف کند که جزئیات مربوط به دستگاهی را که یک توییت ارسال‌شده است، ارائه می‌دهد. اطلاعات سیستم عامل گوشی در توییتر سال‌های گذشته چندین بار دست تبلیغ کنندگان اندروید را رو کرده است و در ادامه مطلب به بررسی موضوع حذف نشانگر سیستم عامل گوشی در توییتر می‌پردازیم.

ماسک صبح امروز در توییتی گفت که توییتر خطی را که «توییت برای آیفون» یا «توییت برای اندروید» می‌گوید حذف می‌کند، زیرا این «اتلاف فضای صفحه» است. او گفت که "هیچ کس حتی نمی‌داند" چرا این ویژگی در وهله اول معرفی شد.

این جزئیات چندین بار برای دستگیری کارمندانی که گوشی‌های هوشمند مبتنی بر اندروید را از آیفون خود تبلیغ می‌کنند، استفاده شده است. به عنوان مثال، در سال 2019، یکی از کارمندان هواوی سال نو را به دنبال کنندگان هواوی تبریک گفت، اما برای این کار از یک آیفون استفاده کرد. اسکرین شات این توییت در فضای مجازی منتشر شد و کارمندان درگیر به دلیل ایجاد «آسیب به برند هوآوی» تنزل رتبه گرفتند.

کارمندان سامسونگ طی سال‌ها چندین بار تبلیغات سامسونگ را از آیفون‌ها توییت کرده‌اند و افراد مشهور نیز با مشکل مواجه شده‌اند. به عنوان مثال، گال گدوت، هنرپیشه، درحالی‌که از آیفون توییت می‌کرد، هواوی میت 10 پرو جدید خود را ستایش کرد.

آپلود توییت سامسونگ با گوشی آیفون

مشخص نیست که چه زمانی برچسب‌های سیستم عامل گوشی در توییتر حذف می‌شوند، اما در حال حاضر، این ویژگی همچنان پابرجاست. ماسک همچنین گفت که به کارمندان توییتر دستور داده است که bloatware های نامشخص "microservices" را خاموش کنند، زیرا "کمتر از 20٪ برای کار توییتر موردنیاز است."

درنهایت اضافه کردن دستگاهی که یک توییت روی آن نوشته‌شده است (اتلاف فضای صفحه‌نمایش و محاسبه) را در زیر هر توییت متوقف خواهیم کرد. به معنای واقعی کلمه هیچ‌کس حتی نمی‌داند چرا ما این کار را انجام دادیم. - ایلان ماسک (@elonmusk) 14 نوامبر 2022

ماسک هفته گذشته سرویس اشتراک جدید آبی 8 دلاری خود در توییتر را اجرا کرد که نشان تأییدی را ارائه می‌دهد که قبلاً به افراد تأییدشده محدود می‌شد. این منجر به هرج‌ومرج فوری شد و تعدادی از مردم 8 دلار برای جعل هویت شرکت‌ها و حساب‌های افراد مشهور پرداخت کردند. به‌عنوان‌مثال، Eli Lilly، سازنده انسولین، پس‌ازاینکه یک حساب تأیید شده جعل هویت شرکت و اعلام رایگان بودن انسولین، سهام خود را بیش از 4 درصد کاهش داد.

شخص دیگری جعل هویت لبرون جیمز بود و اعلام کرد که در حال درخواست معامله است، درحالی‌که حساب دیگری جعل هویت نینتندو بود و تصویری از ماریو در حال انجام یک ژست گستاخانه را توییت کرد. توییتر به‌طور موقت تأیید Twitter Blue را متوقف کرد و مردم در حال حاضر قادر به خرید اشتراک Twitter Blue نیستند. توییتر در حال بررسی یک نشان تأیید رسمی «Official» است و هنوز مشخص نیست که این شرکت چگونه این مشکل را حل خواهد کرد.

خبر مرتبط:‌ اشتراک‌گذاری متن‌های طولانی به توییتر می‌آید