با توجه به شرایط، طبق تصمیم مقامات، گوگل پلی و برخی نرم افزارها و سرویس‌های دیگر چند ماهی بود که فیلتر شده بود. اما اکنون گزارش‌های به دست رسیده حاکی از رفع فیلتر گوگل پلی است. در ادامه به توضیح دقیق این رفع فیلتر می‌پردازیم.

فیلترینگ‌ها دامن استور محبوب اپل یعنی App Store را نیز گرفته بود. اما با توجه به تصمیم مقامات، این نرم افزار رفع فیلتر شد. اما فیلترینگ سرویس گوگل پلی باقی مانده بود. اما اخبار جدید به دست رسیده حاکی از رفع فیلتر این نرم افزار در برخی اپراتورها است.

البته این خبر هنوز توسط مقامات رسمی اعلام نشده است. ما در تحریریه علاءالدین این موضوع را بررسی کردیم. در بررسی‌های ما گوشی‌های اندرویدی با اینترنت ایرانسل و رایتل توانستند وارد نرم افزار گوگل پلی شوند و نرم افزار مورد نظر را نصب کنند.

رفع-فیلتر-گوگل-پلی

اما متأسفانه در تست‌های ما، گوگل پلی با اینترنت همراه نتوانست نرم افزار مورد نظر را نصب کند. همچنین هنوز معلوم نیست که این رفع فیلترینگ موقت خواهد بود و یا به صورت دائم خواهد بود.

از این رو اگر از اینترنت رایتل یا ایرانسل استفاده می‌کنید، از اکنون می‌توانید مجدد نرم افزارهای مورد نظر خود را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید.

نظر شما درباره رفع فیلتر گوگل پلی چیست؟ آیا شما از گوگل پلی برای دانلود و نصب نرم افزارهای خود استفاده می‌کنید؟ نظرات خود در این باره را با ما به اشتراک بگذارید.