سامسونگ گلکسی زد فولد 4 را در ماه آگوست با پشتیبانی از قلم S عرضه کرد، اما درگاه قلم اس مانند گلکسی اس 22 اولترا نداشت. خوب، این می‌تواند در گوشی‌های هوشمند تاشو آینده سامسونگ تغییر کند، زیرا در جلسه‌ای با تأمین کنندگان خود در ماه گذشته، سامسونگ تأیید کرد که فقدان شکاف اختصاصی قلم در سری گلکسی Z Fold یکی از چالش‌هایی است که برای ساخت این سری باید برطرف شود تا این سری محبوبیت بیشتری به‌دست بیاورند.

این شرکت کره‌ای در ابتدا قصد داشت یک درگاه قلم S را در Galaxy Z Fold4 تعبیه کند و همچنین می‌خواست دوربین‌های پرچم‌دار روی گوشی هوشمند تاشو داشته باشد، اما به دلیل محدودیت‌های وزن و ضخامت نتوانست هیچ‌کدام را انجام دهد.

سامسونگ می‌خواهد در هر دو سمت بهبود ببخشد تا علاوه بر سبک‌تر، نازک‌تر و بادوام‌تر کردن گوشی‌های تاشو، محصولات Fold را محبوب‌تر کند. این شرکت همچنین بر توسعه نرم‌افزاری تأکید کرد که متناسب با نسبت صفحه‌نمایش 4:3 سری Fold باشد و می‌خواهد چین‌وچروک صفحه‌نمایش را برای تجربه کاربری بهتر کاهش دهد.

سامسونگ گلکسی زد فولد ۴ با قلم اس

جدای از صحبت در مورد چالش‌های پیش روی سری گلکسی فولد، سامسونگ به تأمین کنندگان خود گفت که انتظار دارد بازار گوشی‌های هوشمند تاشو تا سال 2025 تا 80 درصد CAGR داشته باشد. این شرکت همچنین انتظار دارد که اپل در سال 2024 وارد فضای تاشو شود، اما ابتدا به‌جای گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و تبلت ها را در نظر بگیرد.

علاوه بر این، سامسونگ فاش کرد که کاربران آیفون در دهه‌های 20 و 30 در کره جنوبی با سرعت 3 تا 4 برابر بیشتر از قبل، دستگاه‌های خود را به گوشی‌های هوشمند تاشو سامسونگ تغییر می‌دهند و انتظار می‌رود تا 90 درصد از کاربران فعلی گوشی‌های هوشمند تاشو، به عنوان دستگاه بعدی دوباره گوشی‌های هوشمند تاشو بخرند.

خبر مرتبط: برنامه فروش ۲۷۰ میلیون گوشی سامسونگ!