ابزار فیس‌بوک برای حفظ حریم نوجوانان معرفی می‌شود. شرکت متا به دلیل محافظت نکردن از حریم نوجوانان در پلتفرم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام خود همواره مورد انتقاد قانون‌گذاران و دولت‌ها قرار گرفته است. اکنون این شرکت که متعلق به مارک زاکربرگ است، به‌روزرسانی‌هایی را برای رفع این مشکل معرفی کرده است.

اکنون متا فیلترهای بیشتری را به ویژگی People You May Know اضافه می‌کند، دید لیست دوستان را محدود می‌کند و ابزارهای جدیدی را برای گسترش انتشار ناخواسته تصاویر صمیمی ارائه می‌دهد. این ابزار فیس‌بوک برای حفظ حریم نوجوانان است.

ممکن است یک ویژگی برای برقراری ارتباط مجدد با دوستانی که احتمالاً می‌شناسید و مدت‌هاست از دست داده‌اید، نیز باشد. البته به نوجوانان یک حساب "مشکوک" نشان داده نمی‌شود، موردی که اخیراً توسط یک فرد جوان گزارش شده است. دکمه ارسال پیام به نوجوانان در اینستاگرام به عنوان گزینه‌ای برای بزرگ‌سالان مشکوک ناپدید می‌شود و آزمایش‌ها در حال حاضر ادامه دارد.

facebook-new-tool-to-protect-teenagers-privacy

هنگامی که نوجوانان شروع به ارسال پیام به بزرگ‌سالان می‌کنند، پیامی از آنها می‌پرسد که آیا فرد را در زندگی واقعی می‌شناسند یا خیر. سپس یک اطلاعیه ایمنی ظاهر می‌شود که گزینه‌هایی را فهرست می‌کند که می‌توان برای جلوگیری از تماس بیشتر با این شخص انجام داد.

نوجوانان جدیدی که در فیس‌بوک ثبت‌نام می‌کنند، هرچند که تعداد آنها کم باشد، در برخی از تنظیمات حریم خصوصی از پیش انتخاب شده سخت‌ترین گزینه‌ها را خواهند داشت. مانند افرادی که می‌توانند لیست دوستان خود را ببینند، افراد و صفحاتی را که دنبال می‌کنند، پست‌هایی که برچسب‌گذاری شده‌اند و افرادی که مجاز به دیدن آنها هستند. نظر در مورد پست‌ها تنظیمات مشابه در اینستاگرام نیز در حال اجراست.

متا گفت که اکنون با مرکز ملی کودکان گمشده و مورد بهره‌برداری (NCMEC) همکاری می‌کند تا بستری برای نوجوانانی ایجاد کند که نگران هستند تصاویر صمیمی خود بدون رضایت آنها در رسانه‌های اجتماعی به پایان برسد. فیس‌بوک با دو شبکه کار می‌کند تا نوجوانان را برای بی‌اعتنایی کردن به چنین تصاویری، درخواست کمک و کنترل آن‌ها توانمند کند. ویژگی‌ها در حال حاضر در دسترس هستند، اما مدتی طول می‌کشد تا به طور کامل به همه نوجوانان دسترسی پیدا کند.

خبر مرتبط: بدافزارهایی که رمز فیسبوک شما را می‌دزدند!