همانطور که می‌دانید برای گرفتن اسکرین شات بلند در آیفون باید به صورت همزمان دکمه کناری یا بالا و دکمه افزایش صدا را فشار دهید. ولی در این مقاله قصد داریم چگونگی گرفتن اسکرین شات طولانی در آیفون را برایتان شرح دهیم. اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید یک اسکرین شات اسکرول شامل همه چیز در یک وب سایت، PDF، ایمیل، یادداشت یا دوختن چندین اسکرین شات به هم داشته باشید، با این مقاله همراه ما باشید و نحوه اسکرین شات اسکرول گرفتن در دستگاه‌های آیفون را بخوانید.

قبلاً برای گرفتن اسکرین شات اسکرول در آیفون به یک برنامه شخص ثالث نیاز بود. اما اکنون با iOS، می‌توانید این کار را با صفحات وب، فایل‌های PDF، برنامه Notes، ایمیل‌ها و موارد دیگر در برنامه‌های خود اپل انجام دهید. البته در ادامه نحوه انجام این کار با سایر برنامه ها را نیز بررسی خواهیم کرد.

چگونه اسکرین شات اسکرول در آیفون بگیریم

نحوه گرفتن اسکرین شات طولانی در آیفون

از طریق این گزینه iOS، گرفتن یک اسکرین شات طولانی، پیمایشی یا اسکرین شات «صفحه کامل»، می‌توانید یک PDF از همه موارد موجود در یک سند، صفحه وب، یادداشت یا ایمیل در برنامه‌های اپل داشته باشید. ولی مواردی را که ممکن است نیاز به استفاده از یک برنامه شخص ثالث داشته باشید را در نظر بگیرید، که در ادامه این مقاله دو برنامه برایتان معرفی کردیم.

  • اسکرین شات بگیرید (دکمه کناری یا بالا و دکمه افزایش صدا را همزمان فشار دهید).
  • قبل از ناپدید شدن، روی پیش‌نمایش در گوشه سمت چپ پایین ضربه بزنید.
  • در گوشه بالا سمت راست گزینه Full Page را انتخاب کنید.
  • گزینه صفحه کامل فقط در مواردی ظاهر می‌شود که بیش از یک صفحه محتوای روی صفحه وجود داشته باشد.
  • می‌توانید پیش‌نمایش همه صفحات، استفاده از نشانه‌گذاری و موارد دیگر را ذخیره کنید.
  • همچنین می‌توانید روی نماد برش (نماد مربعی شکل در کنار «انجام شد») ضربه بزنید تا قسمتی از صفحه کامل را که می‌خواهید ذخیره کنید ویرایش کنید.
  • برای ذخیره، روی Done در گوشه بالا سمت چپ یا روی دکمه اشتراک‌گذاری در بالا سمت راست ضربه بزنید.

در هنگام ذخیره، اگر با فرمت عکس نتوانستید اسکرین اسکرول را داشته باشید، کافیست فایل را به صورت PDF ذخیره کنید.

همچنان ممکن است برخی از افراد بپرسند چگونه در آیفون اسکرین شات بلند بگیریم؟ زیرا این قابلیت به صورت پیش‌فرض در برخی دستگاه‌ها وجود ندارد و در جواب باید گفت که ترفند اسکرین شات آیفون به این حالت محدود نسبت و برنامه‌های دیگر هم برای آن وجود دارند. در ادامه به چند نمونه از این برنامه‌ها اشاره می‌کنیم.

برنامه شخص ثالث برای گرفتن اسکرین شات اسکرول

نصب برنامه برای اسکرین شات اسکرول در آیفون

گزینه دیگری که برای گرفتن اسکرین شات طولانی در آیفون وجود دارد، استفاده از محتوای داخل برنامه های شخص ثالث یا کنترل دستی بیشتر (ذخیره به عنوان PNG و غیره) است. به عنوان مثال استفاده از برنامه های دیگر مانند Picsew و Tailor که Picsew میانگین امتیاز بالاتری دارد. قبل از تصمیم به خرید نسخه های کامل این برنامه ها از طریق خرید درون برنامه ای، می‌توانید این دو برنامه را به صورت رایگان امتحان کنید.

مقاله آموزشی مرتبط: نحوه استفاده از وب اپلیکیشن ها در آیفون و آیپد