Z Fold3  سامسونگ به صورت‌باز و بسته در حال آزمایش  شدن است

Z Fold3  سامسونگ به صورت‌باز و بسته در حال آزمایش  شدن است. آزمایشات قطره‌ای این گوشی تا به الان  تقریباً بدون عارضه بوده و بیشتر منجر به خرد شدن شیشه و صفحه‌نمای آن شده است.سازندگان به این نتیجه رسیده‌اند که چگونه می‌توان یک قاب فلزی سفت و محکم بین دو شیشه ایجاد کرد. اما این فناوری درباره یک گوشی تاشو مانند Samsung Galaxy Z Fold3 5G چگونه خواهد بود؟

 

قاب روی Fold از جنس آلومینیوم Armor مخصوص است که توسط  سامسونگ ساخته شده است. این قاب المینومی باید ۱۰٪ قوی‌تر از آلومینیوم سری ۷۰۰۰ باشد که معمولاً درگوشی‌ها استفاده می‌شود. قسمت‌های بیرونی آن با شیشه Gorilla Glass Victus پوشانده شده است.

 

درحالی‌که بسته است، دسته‌های Z Fold3 به دلیل ظاهر بیرونی فلزی و شیشه‌ای بسیار شبیه یک تلفن معمولی به نظر می‌رسد و چیزی از طراحی منحصربه‌فرد خودش را بروز و نمایش نمی‌دهد. اما چه اتفاقی می‌افتد اگر آن را درحالی‌که باز است، به صورتی که صفحه‌نمایش تاشو در داخل آن دیده می‌شود رها کنید؟ لایه محافظ PET جدید صفحه‌نمایش ۸۰٪ سخت‌تر از چیزی است که Z Fold2 داشت،  سوالی که در این‌جا پیش می‌آید این است که این‌مقدار قدرت اضافه‌تر از مدل قبلی، برای حفاظت کامل از دستگاه کافی است؟ پاسخ سوالتان را می‌توانید در ویدیوی این لینک جست و جو کنید.

عملکرد در آزمایش

بین لبه‌های برآمده اطراف صفحه و محافظ صفحه از پیش نصب شده، صفحه داخلی بسیار بهتر از آنچه که انتظارش می‌رفت کار خود را  انجام داد و از تلفن محافظت کرد. احتمالا الان این سوال برای شما پیش آمده است که  اگر تلفن هنگام باز شدن از دست شما خارج شود و به‌صورت نیمه‌بسته به زمین برخورد کند، چه بلایی به سرش می‌آید؟ آن‌طور که به نظر می‌رسد، این قضیه چندان مسئله‌‌ی بزرگی نیست و گوشی تلفن هوشمند شما با مشکلی مواجه نمی‌شود.

 

تست سقوط توسط PhoneBuff انجام شد و طبق گفته تیم آنجا Galaxy S Fold3 ممکن است در مقایسه با S21 Ultra دوام بیشتری داشته باشد. شما هنوز هم باید حداقل یک محافظ صفحه روی صفحه‌نمایش این گوشی بگذارید و در مورد یک مورد اضافه‌تر نیز به‌طورجدی فکر کنید.

 اهمیت محافظت از گوشی

درحالی‌که تلفن پس از تمام قطرات به کار خود ادامه می‌داد، برخی آسیب‌های آرایشی  و ظاهری جدی وجود داشت که می‌توان با محافظتکردن بیش‌تر از گوشی،  از آنها جلوگیری کرد. به یاد داشته باشید، تعویض صفحه‌نمایش برای شما بسیار گران تمام می‌شود، زیرا خود صفحه نمایش گران قیمت است و این قضیه درمورد یک گوشی تاشو بیش‌تر هم می‌شودهمچنین، برخی موارد از لولا محافظت می‌کنند که به نظر می‌رسد بیشتر ضربه می‌بیند. (شاید به دلیل شکل و وزن توزیع تلفن).

 

برای تست‌های افت بیشتر Z Fold3 ، می‌توانید تست‌های Allstate را بررسی کنید.