سنسور دوربین

سونی چند روز پیش با معرفی “اولین گوشی هوشمند با سنسور دوربین نوع ۱” و فوکوس خودکار تشخیص فاز  Xperia Pro-I (“I” برای تصویربرداری) سر و صدای زیادی به پا کرد. ما سعی کردیم این موضوع را روشن کنیم؛ در حالی که در واقع یک سنسور نوع ۱ اینچی در گوشی وجود دارد، فقط مرکز آن استفاده می‌شود، و عملاً بیشتر شبیه یک واحد ۱/۱٫۳۳ اینچی است، اساسا همان اندازه‌ای که در Galaxy S21 Ultra مشاهده می‌شود. vivo X70 Pro+ یا Mi 11، و حتی کوچکتر از نمونه موجود در Mi 11 Ultra (نوع ۱/۱٫۱۲ اینچ) است.

قابلیت های دوربین سونی

در عوض، ما توجه خود را به قابلیت‌های ضبط ویدیوی Xperia Pro-I معطوف می‌کنیم، که این قابلیت‌ بطور چشم گیری قوی است، حتی قدرتمندتر از Xperia‌های رده بالای قبلی؛   Pro-I دارای سه برنامه است که بسته به سطح تخصص و موارد استفاده شما برای فیلمبرداری استفاده می‌شود. قادر است ۴K تا ۱۲۰ فریم در ثانیه ضبط کند، دارای سه میکروفون و یک دکمه قابل تنظیم اضافی علاوه بر شاتر معمولی است، از لوازم جانبی جدیدی پشتیبانی می‌کند که آن را به یک دکل ولاگینگ کاملا سبک تبدیل می‌کند. سونی برنامه Cinema Pro (یا Cinematography Pro) را از زمان Xperia 1 تاکنون ارائه داده است، و در طول سال‌ها برای رسیدن به جایی که اکنون هستیم، اصلاحاتی انجام داده است، اگرچه هنوز اطلاعات کاملی از آن اصلاحات نمی‌دانیم.

 

محصول نهایی

این یکی با همکاری شعبه CineAlta شرکت ژاپنی توسعه یافته است، این یکی برای کاربران پیشرفته تر است و برای رسیدن به یک محصول نهایی نیاز به گردش کار و پس پردازش خاصی دارد. Video Pro (یا Videography Pro) افزوده جدید به بسته نرم افزاری است. از نظر پیچیدگی و قابلیت، بین Cinema Pro و برنامه «پیش‌فرض» جای می‌گیرد؛ همچنان به شما امکان می‌دهد پارامترهای عکس‌برداری را تغییر دهید، اما بیشتر به سمت سناریوهای فیلمبرداری و ارسال بدون نیاز به پس‌تولید است.

سپس به برنامه Photo Pro (یا Photography Pro) می‌رسیم که به نوعی برنامه پیش فرض است و به خوبی ویدیو ضبط می‌کند. در حالت پایه، وارث برنامه اصلی دوربین Xperia است، قبل از اینکه همه برنامه‌های اختصاصی به وجود بیایند، و یک تجربه عکاسی با کنترل کم یا بدون کنترل بر فرآیند است.