پرچمداران چینی برندهای هوآوی و اوپو مانند P30 Pro و Reno 10X Zoom از لنز پریسکوپ یا پیرابین برای بهبود تجربه تصویربرداری در دوربین استفاده می‌کنند. حالا به نظر می‌رسد که یک کمپانی چینی دیگر هم قصد دارد به فهرست این سازندگان ملحق شود. این برند چینی، کمپانی مشهور شیائومی است.

این موضوع مخصوصا زمانی به عنوان خبری داغ تبدیل شد که شیائومی پتنتی را تحت عنوان «قطعات و ملزومات دوربین و دستگاه‌های هوشمند» به ثبت رساند. این پتنت با شناسه CN201822150093.2 در دسامبر سال گذشته به ثبت رسیده و حالا چند ماه پس از آن نتیجه ثبت نهایی‌اش منتشر شده است.

شیائومی-گوشی- موبایل-دوربین گوشی-موبایل-علاالدین-پاساژ علاالدین-علاءالدین

این پتنت نشان می‌دهد «قطعات دوربین» که شیائومی در ایده اولیه خود مطرح کرده است، شامل یک لنز اصلی و حداقل یک لنز کمکی دیگر می‌شود. پتنت شیائومی درواقع نشان می‌دهد که با استفاده از یک لنز اصلی و حداقل یک ستون اپتیکال کمکی برای محور نوری لنز اصلی و همچنین با تعیین مدخل نوری کمکی پیرابین به اندازه دقیق خروجی لنز اصلی، می‌توان بدون افزایش ضخامت لنز اصلی از لنز کمکی بهره گرفت.

هنوز مشخص نیست شیائومی این تکنولوژی تازه خود را در کدام گوشی هوشمند خود به کار می‌گیرد اما از آنجا که Mi MIX گران‌ترین و پیشرفته‌ترین خانواده پرچمداران شیائومی به شمار می‌رود، انتظار می‌رود که ابتدا در این سری شاهد تعبیه دوربین دوگانه پیرابین سازنده چینی مذکور باشیم. البته این موضوع پیش بینی است و شاید تصمیم نهایی شیائومی با آنچه امروز تصور می‌کنیم، متفاوت باشد.