XDAنسخه اولیه اندروید ۱۲٫۱ بهینه‌سازی‌های تاشو را نشان می‌دهد

XDA یک نگاه عمیق به نسخه اولیه اندروید ۱۲٫۱ منتشر کرد که جزئیات بسیاری از بهینه‌سازی‌های انجام شده توسط گوگل برای گوشی‌های تاشو را نشان می‌دهد. به‌روزرسانی چرخه میانی اندروید ۱۲ دارای نام رمز “Snowcone v2” است و مشاهده اینکه چگونه اندروید ۱۲ از نام رمز Snowcone نیز استفاده می‌کند، فرض می‌کنیم که به‌روزرسانی ۱۲٫۱ تغییرات جزئی را برای گوشی‌های معمولی به همراه خواهد داشت درحالی‌که قابلیت تا شدن بیشتر عملکردها را مشاهده می‌کند. XDA خاطرنشان می‌کند که راه‌اندازی Pixel Fold ممکن است هم‌زمان با راه‌اندازی Android 12.1 باشد، بنابراین ممکن است آن را در رویداد Pixel 6 در ۱۹ اکتبر نبینیم.

 

با شروع صفحه قفل، اندروید ۱۲٫۱ از یک رویکرد دوجداره استفاده می‌کند که شامل اعلان‌ها، اطلاعات باتری و وضعیت در سمت راست است درحالی‌که سمت چپ برای زمان و تاریخ رزرو شده است. نماد بازکردن قفل بین دو صفحه قرار دارد و به نظر می‌رسد بسیار بزرگ است و قفل صفحه را با کشیدن انگشت آسان‌تر می‌کند. در صورت داشتن کد PIN یا رمز عبور، در هنگام بازکردن قفل صفحه‌نمایش منوی PIN در حالت یک‌دست، به سمت دیگری حرکت کرده‌اید.

نوار وظیفه

 XDA
اندروید ۱۲٫۱

به نظر می‌رسد یکی از ویژگی‌های کلیدی اندروید ۱۲٫۱ نوار وظیفه آن است که در نشت‌های قبلی نیز مشاهده شده بود. این به کاربران امکان می‌دهد تا حداکثر پنج برنامه مشابه رابط دسکتاپ را متصل کنند تا بتوانند به‌سرعت تلفن هوشمند را راه‌اندازی کرده و با یک ضربه بین آنها جابه‌جا شوند. نوار وظیفه به طور طبیعی ویژگی‌هایی‌ای چند وظیفه‌ای و تقسیم صفحه اندروید یکپارچه شده است و ویژگی‌ها کشیدن و رهاکردن برای راه‌اندازی به حالت صفحه تقسیم می‌شود. همچنین می‌توانید نوار وظیفه را لمس کرده و نگه دارید تا از بین برود.

برنامه‌های شخص اول و عناصر UI اکنون از دو طرف صفحه‌نمایش برای ارائه اطلاعات و منوهای فرعی استفاده می‌کنند. سایه اعلان‌ها با یک زبانه جداگانه در سمت راست برای اعلان‌های ورودی به دو قسمت تقسیم می‌شود درحالی‌که ضامن‌های سریع در سمت چپ باقی می‌مانند.

حالت صفحه تقسیم شده

حالت صفح تقسیم شده
اندروید ۱۲٫۱ و حالت تقسیم شده صفحه

حالت صفحه تقسیم شده ظاهر جدیدی با خط تقسیم بزرگ‌تر دارد که اکنون به‌جای سیاه، خاکستری تیره است. همچنین App Pairs وجود دارد که به شما امکان می‌دهد دو برنامه را هم‌زمان از کنار یک آیکون واحد باز کنید. با دو بار ضربه‌زدن روی خط تقسیم‌کننده می‌توانید موقعیت دو برنامه را عوض کنید. طرح برنامه‌های اخیر نیز تغییر می‌کند و جدیدترین برنامه در یک پنجره بزرگ‌تر باقی می‌ماند.

همچنین امکان بازکردن مستقیم اعلان‌ها در حالت تقسیم صفحه، انیمیشن‌های بوت جدید و موتورهای زمینه منبع‌باز وجود دارد که انحصاری پیکسل برای اندروید ۱۲ خواهد بود اما گفته می‌شود با به‌روزرسانی ۱۲٫۱ انتشار گسترده‌تری پیدا می‌کند.

 

 

 

 

منبع مطلب