اپل قرار است سرانجام از ساعت Wristcam رونمایی کند ، نواری مجهز به دوربین های جلو و عقب که برای ساعت های اپل استفاده می شود. چهار سال از موقعی که یک کمپین سرمایه گذاری گسترده برای توسعه آن آغاز شد می‌گذرد.
ساعت Wristcam با یک دوربین ۸ مگاپیکسلی همراه است که می تواند با کیفیت ۱۰۸۰p فیلم برداری کند و عکس‌ها را با وضوح ۴K و عکس‌های سلفی را با دوربین جلو ۲ مگاپیکسلی بگیرد. این دستگاه همچنین می تواند به عنوان واکی-تاکی ویدیویی با قابلیت پخش زنده عمل کند.


البته هر دو دوربین در هیچ جایی به دوربین های قدرتمند آیفون نمی‌رسند. برخی از تصاویر عکاسی شده توسط Wristcam که توسط این شرکت به نمایش در آمده اند بسیار با کیفیت هستند.
دوربین دارای یک باتری جداگانه است که تا ۲۴ ساعت دوام دارد. با فشردن دکمه چند منظوره می توانید عکس و فیلم بگیرید .
این دستگاه همچنین دارای ۸ گیگابایت حافظه است و با Watch از طریق Bluetooth Low Energy (BLE) و با iPhone از طریق Bluetooth 4.2 ، ۵٫۰ و Wi-Fi متصل می شود.
وزن بند آن حدود ۲۳ گرم است و در رنگ های خاص و متنوعی قابل تعویض می‌باشد. هر دو دوربین دارای فلاش LED هستند که هنگام عکس‌برداری از یک عکس یا فیلم روشن می شوند ، یعنی زمانی که دستگاه در حالت عکس‌برداری است روشن است.

 


به گفته مدیر عامل شرکت آری رویسمن ، Wristcam ممکن است تا ۲۰ ثانیه طول بکشد تا یک عکس را به طور مستقیم از طریق بلوتوث به اشتراک بگذارد اما به طور مستقیم با یک آیفون متصل شده همگام سازی می شود. امکان به اشتراک گذاری مستقیم عکس ها از Watch در صورت راه اندازی رسمی دستگاه در دسترس نخواهد بود اما در آینده این قابلیت را خواهد داشت.
تاخیر طولانی راه اندازی این دستگاه بخاطر چالش های طراحی آن بوده است.
اکنون مشتریان علاقه مند می توانند با پرداخت ۲۹۹ دلار از وب سایت شرکت، Wristcam را پیش خرید کنند.