WhatsApp مشغول اضافه کردن قابلیت‌های جدید است‌. پس از افزودن امکان انتقال چت‌های واتس‌اپ خود از iOS به Android، به نظر می‌رسید که این شرکت متعلق به فیس بوک،  قصد داشته باشد به زودی قابلیت انتقال چت‌ها را در جهت دیگر – از Android به iOS –  هم اضافه کند.

قابلیت‌های جدید واتس‌اپ

تعویض گوشی هوشمند دردسرهای  کاربری زیادی ایجاد می‌کند. اگر سیستم‌عامل گوشی تان را هم در این جابه‌جایی عوض کنید، ممکن است مشکلات شما بسیار سخت‌تر بشوند. و با مشکل پشتیبانی برنامه‌های مورداستفاده‌تان در سیستم‌عامل جدید، روبه‌رو بشوید.

اوضاع درباره عوض کردن سیستم عامل گوشی، کمی بهتر از قبل شده اما “قفل شدن”  برنامه‌ها بعد از تعویض سیستم عامل، هنوز یک مشکل بسیار بزرگ هنگام جابه‌جایی بین تلفن‌های هوشمند  با سیستم عامل متفاوت است. توانایی انتقال چت‌ها و داده‌های WhatsApp موجود  در گوشی قبلی الان وجود دارد. شما می‌توانید داده‌های واتس‌اپ خود را از iOS به Android منتقل کنید و اندروید به داده‌های شما خوش‌آمد خواهد گفت!

  اما اگر می خواهید از Android به iOS تغییر وضعیت دهید، یک تسلیت پررنگ باید برای شما در اینجا بنویسم. اگر می‌خواهید اینکار را بکنید، داده‌های خود را از دست می‌دهید. برای دیت زدن به همچین اقدامی، هنوز زود است و اطلاعات شما در گوشی و سیستم‌عامل قبلی‌تان گیر می‌کند.

WhatsApp
WhatsApp و قابلیت انتقال چت

انحوه عملکرد این قابلیت

به گزارش WABetaInfo  ،WhatsApp در حال چرخش کامل است و روی توانایی انتقال همه سابقه چت شما از تلفن Android خود به یک iPhone جدید یا موجود کار می‌کند. عجیب است که واتس اپ این نوع ویژگی را بوجود بیاورد. با این حال،  ممکن است رواج iMessage دلیلی باشد که روی انتقال به iPhone تا به حال تمرکز زیادی نشده است.
ما هنوز نمی‌دانیم که این ویژگی در فرآیند و عمل به چه شکل کار می‌کند. اما  قطعا برای انتقال داده‌های WhatsApp شما از Android به iOS، به کابل نیاز پیدا خواهید کرد.  و این در حالی است که برنامه Move to iOS نیز نقشی محوری را در این فرایند ایفا می‌کند.

این امر به احتمال زیاد یک اتصال پایدار برای اطمینان از انتقال ایمن همه داده‌ها بین دستگاه‌های متصل ایجاد می‌کند. در ابتدا‌، توانایی انتقال داده‌های WhatsApp شما از iOS به Android به سخت‌افزار Samsung Galaxy محدود بود، اما از آن زمان در نسخه‌های بتا  این قابلیت قرار گرفت. با این حال، اعتقاد بر این است که این ویژگی جدید، یک جایگزین محدود  دیگر نخواهد بود و برای همه دستگاه‌های Android در دسترس است.

اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت‌های جدید واتس‌اپ

 WhatsApp قابلیت تنظیم وضعیت “آخرین مشاهده” را بر اساس تماس،می‌خواهد اضافه کند. همچنین  به نظر می رسد WhatsApp روی واکنش‌ها و پیام‌های emoji کار می‌کند و قصد ارتقا آن‌ها را دارد. بتا WhatsApp نیز، برای Android به گزینه حذف کردن پیام‌ها برای ۹۰ روزه اشاره می کند.