USB-IF لوگوهای جدید دارای رتبه قدرت C-Type برای کابل ها و شارژرها را اعلام می کند

USB-IF لوگوهای جدید دارای رتبه قدرت C-Type برای کابل ها و شارژرها را اعلام می کند. انجمن مجریان USB، افرادی که تصمیم می‌گیرند چند بار کابل را قبل از وصل شدن بچرخانید، یک برنامه آرم گواهی شده جدید را بر اساس مشخصات USB4 ، USB Type-C و USB Power Delivery اعلام کرده اند.

 

کابل‌هایی که در حال حاضر دارای استاندارد USB PD 3.1 جدید ۶۰ وات یا ۲۴۰ وات هستند نشان جدیدی دارند که به‌وضوح رتبه قدرت کابل را مشخص می‌کند. درحالی‌که تصویر زیر لوگوی ۲۴۰ وات را نشان می‌دهد، یک لوگوی مشابه نیز برای کابل‌هایی باقدرت ۶۰ وات قابل‌مشاهده است.

به طور مشابه ، کابل های USB4 که از سرعت ۲۰Gbps یا ۴۰Gbps پشتیبانی می‌کنند دارای لوگوی جدیدی هستند که نه تنها سرعت انتقال داده جدید بلکه سرعت شارژ را نیز نشان می دهد.

 

این لوگوهای جدید روی همه کابل‌ها، شارژرها و بسته‌بندی آن‌ها درج و اعلام می‌شود. این امر باعث می‌شود تا مصرف‌کننده نتواند فقط قدرت و رتبه داده کابل خود را بگوید، بلکه این که کابل دارای استاندارد USB-IF است که این استانداردها را برآورده می‌کند.

تشخصیص اصل و فیک

 

بااین‌حال، به نظر نمی‌رسد که USB-IF برای جلوگیری از چاپ لوگوهای تقلبی بر روی کابل های ارزان قیمت که استانداردها را رعایت نمی کنند، کاری کرده باشد. به عنوان مثال، HDMI LA نه تنها لوگو، بلکه یک تصویر هولوگرافیک و یک کد QR ارائه کرده است که کاربر می تواند پشت جعبه کابل خود را اسکن کرده و بررسی کند که آیا یک کابل HDMI 2.1 معتبر است یا خیر.

 

در حال حاضر به نظر نمی‌رسد که چنین اقداماتی توسط USB-IF انجام شود. این خبر بسیار شکه کننده و بحث برانگیز است. چرا هنوز مخاطبان باید برای تشخیص اصل بودن یا نبودن کالا به دردسر بیوفتند؟ و چرا USB-IF زحمت طراحی لگو را به خودش نمی‌دهد؟

 

به‌هرحال، کابل‌ها و شارژهای جدید با این لوگوی جدید باید به‌زودی وارد بازار شوند.

 

منبع مطلب