۱ میلیارد کاربر فعال

نمی‌شود انکار کرد که TikTok توانسته توجه بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند را در سراسر جهان جلب کند. با وجود برخی موانع سیاسی در برخی کشورها از جمله ایالات متحده و هند ، تیک تاک اعلام کرد که اکنون ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد.تیک تاک که یک شرکت چینی است ، به دلیل شیوه‌های جمع آوری اطلاعات و اتهامات جاسوسی از شهروندان آمریکایی ، زیر ذره بین دولت آمریکا قرار گرفت.

دوران دولت ترامپ

همچنین در دوران دولت ترامپ، با ممنوعیت ایالات متحده روبرو شد مگر اینکه با یک شرکت آمریکایی توافق کند. ماه ها بعد گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه مذاکرات درباره توافق پس از به قدرت رسیدن بایدن به شکست انجامید.اینستاگرام در تابستان ۲۰۱۸ به این نقطه عطف رسید و در تلاش است تا موقعیت خود را به عنوان یک برنامه اجتماعی پر طرفدار حفظ کند.

با ظهور تیکتاک

با ظهور TikTok و قالب های ویدیویی کوتاه آن ، اینستاگرام و یوتیوب سعی کردند برنامه‌ای با ظاهر تیکتاک با عنوان Reels و Shorts YouTube طراحی کنند. رئیس اینستاگرام ، آدام ماسری اذعان داشت که TikTok در حال تبدیل شدن به یک رقیب بزرگ است و تمرکز این برنامه باید از فرض اولیه خود به عنوان یک برنامه اشتراک گذاری عکس به چهار محور اصلی تغییر کند: سازندگان ، کلیپ ، خرید و فروش و پیام رسانی.

 تیکتاک

TikTok که در چین با نام Douyin (چینی: 抖 音 ؛ pinyin: Dǒuyīn) شناخته می شود ، یک سرویس شبکه اجتماعی متمرکز بر اشتراک گذاری ویدیو است که متعلق به شرکت چینی ByteDance است. [۴] این میزبان انواع ویدئوهای کاربر کوتاه ، از ژانرهایی مانند رقص ، کمدی و آموزش است ، به مدت ۱۵ ثانیه تا سه دقیقه. [۵] [۶] [۷] این یک نسخه بین المللی Douyin است که در سپتامبر ۲۰۱۶ در بازار چین منتشر شد. [۸] TikTok در سال ۲۰۱۷ برای iOS و Android در اکثر بازارهای خارج از سرزمین اصلی چین راه اندازی شد. با این حال ، تنها پس از ادغام با یکی دیگر از خدمات رسانه های اجتماعی چینی ، Musical.ly ، در ۲ آگوست ۲۰۱۸ در سراسر جهان در دسترس قرار گرفت.