به جای سامسونگ یک چیز جدید را امتحان کنید!

Tecno : ” به جای سامسونگ یک چیز جدید را امتحان کنید!” این حرفی است که تکنو در یک توییت به مردم گفته است! این حرف همانقدر که شما را متعجب کرده است، مخاطبان این پیام را نیز متعجب کرده است. این جمله از طرف Tecno، شبیه به این است که مورچه، فیل را به کشتی کج دعوت کند. تکنو، همانطور که می دانید، ی کمپانی کوچک تولیدات گوشی های مقرون به صرفه است. این حرف تکنو این فرض را مطرح می کند که تکنو خودش را جایگزینی برای سامسونگ می داند و عملکرد خودش را بهتر از سامسونگ برآورد می کند که حرف بسیار بسیار عجیبی است. سامسونگ در صدر گوشی های پرطرفدار و فوش اول جهانی قرار دارد و امار و ارقام تکنو در برابر آن اصلا چیزی نیست که نیازی به مقایسه داشته باشد.

Tecno که یکی از شرکت های کوپک است و به دلیل ساخت گوشی های مقرون به صرفهف کمی شناخته شده است، اخیرا یک شوخی با سامسونگ به راه انداخته است. در دنیای تکنولوژی و گوشی های هوشمند، دیدن این مدل شیرین کاری ها، امری نسبتا عادی است ولی این بار Tecno به طرز مسخره ای دست به این کار زده است که واقعا انتخاب اینکه به آن بخندیم یا واکنش دیگری نشان بدهیم سخت است. با این حالف چیزی که واضح است این است که تکنو این کار را صرفا برای جلب توجه انجام داده و قصد دیگری در مورد آن وجود نداشته است. ما در این مطلب شرح کوتاهی از کاری که تکو انجام داده و مقایسه ای که بین خودش و سامسونگ در توییتر راه انداخته است پرداخته ایم. اگر این قضیه برای شما جالب است، تا انتهای این مطلب کوتاه با ما همراه باشید.

آخه برای چی؟

تکنو اخیرا یک توییت در اکانت خودش زده است که محتوای آنف همین تیتر عجیب غریبی است که در ابتدای این متن خواندید. تکنو به مخاطبان گفته است که به جای سامسونگ یک چیز جدید را امتحان کنند. این در نظر اول شبیه به این است که تکنو خودش را به سامسونگ برتری داده است. با این حال، با یک شناخت کوچک از فضای توییتر و همینطور رویکردی که خورده‌کار ها در پیش می‌ گیرند، می توان به این نتیجه رسید که تکنوف هدف دیگری از این حرفش داشته است.

همانطور که می دانید، هر روز توییت های زیادی صرفا با هدف فیو استار شدن و به چشم آمدن منتشر می شود، علاوه بر آن این حرکت از طرف یک کمپنی خورده کار گوشی هوشمند عجیب هم نیست. تکنو با این کار می تواند بیش تر به چشم بیاید و کمی جلب توجه کند. بسیاری از افراد تا به حال حتی نام تکنو را ممک است نشنیده باشند. این توییت نسبتا جنجالی فضا را برای دیده شدن و یا لاقل شنیده شدن نام تکنو تا حدی فراهم کرد.

شرح اتفاق

همانطور که در بالاتر هم اشاره کردیم، این خبر، در مورد مسخره بازی است که تکنو راه انداخته. این کمپانی در یک توییت، مطلبی نوشته است که به راحتی می توانست تبدیل به یک توهین به سامسونگ بشود، اگر از طرف اپل یا یک کمپانی مشابه و قدرتمند گفته شده بود. با این حال، گوینده خبر بسیار اهمیت دارد و گفت جمله ” جای سامسونگ یک چیز جدید را امتحان کنید!” از طرف تکنو، در بهترین حالت تنها می تواند باعث خنده بشود و هیچ ضربه ای وارد نمی کند.

شرکت‌های گوشی‌های هوشمند و بخش‌های بازاریابی آن‌ها سعی می‌کنند هر از چند گاهی یک جوک را وارد فید رسانه‌های اجتماعی خود کنند. معمولاً آن‌ها قطعات  خنده‌داری هستند، اما گاهی اوقات ما جوکی را می‌بینیم که انقدر بد ساخته شده است که نمی دانیم جز خندیدن به آن چه کار می‌توانیم بکنیم.

Tecno، سازنده ای که با دستگاه های مقرون به صرفه خود در بازارهای در حال توسعه محبوبیت دارد. بنا به دلایلی تکنو،  در اکانت توییترش از کاربران خود خواست که «یک چیز جدید را امتحان کنند» و «همان آهنگ را تکرار نکنند»، بدیهی است که  قضیه تا حدی به سامسونگ اشاره دارد. این بخشی از فشار بازاریابی برای فانتوم ایکس جدید است و از مصرف‌کنندگان می‌خواهد گوشی را با «طراحی کاملاً جدید» خریداری کنند.

برای جلب توجه؟

این یک تلاش جسورانه از سوی زیرمجموعه Transsion برای انتخاب سامسونگ – بزرگترین سازنده گوشی های هوشمند در جهان است. این شرکت ممکن است خود را به عنوان دیوید در نبرد علیه جالوت تصور کند، اما ما نمی‌دانیم که از کجا آمده است. Tecno Phantom X دارای یک دوربین عمودی متمرکز در پشت با فلاش LED در کناره است – چیزی که سامسونگ در سال ۲۰۱۸ با سری گلکسی اس ۹ آن را ارائه کرده بود.

با این حال، به احتمال زیاد، این فقط یک جلب توجه است، یکجور  نبرد با افراد بزرگ به این امید که مردم متوجه شما شوند و کمی به چشم بیاید و نام شما هم به گوش ها بخورد. یک جور به اسم و رسم رسیدن در سایه برند دیگر. به هر حال، این توییت هر چه بود و حتی اگر واقعا هدف تحقیر سامسونگ را داشت، موفق به این کار نشد و احتمالا تنها باعث خندیدن چند نفر شده باشد. سامسونگ آنقدر غول بزرگی است که یک چنین توییتی حتی جای بحثی برای مردم  و جای شکی برای طرفداران سامسونگ ایجاد نمی‌کند.  نظر شما درباره این حرکت Tecno چیست؟ ایا هدفی غیر از جلب توجه پشت آن بوده است؟ نظر خود را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع مطلب

توجه داشته باشید که این مطلب، یک متن ترجمه شده است و شما برای مطالعه و یا مشاهده منبع اصل این خبر، می توانید از طریق این لینک اقدام کنید. همچنین لازم به ذکر است که در صورت به دست رسیدن اخبار بیش تر درباره گوشی های هوشمند، ما آن مطلب را در همین سایت با شما به اشتراک می گذاریم. لذا؛ در صورتی که به اخبار دنیای گوشی های هوشمند علاقه دارید، می توانید به صورت به روز، از این اخبار در این سایت مطلع شوید. ممنون از صبر و حوصله ای که به خرج دادید و تا این قسمت از مطلب با ما همراه بودید.