یکی از افشاگران دنیای وب به نام ایوان بلس با نام کاربری onLeaks چند روز پیش تصاویر رندر متعددی منتسب به گلکسی نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس سامسونگ که قرار است به زودی معرفی شوند، منتشر کرد. این افشاگر همچنین به انتشار برخی تصاویر منتسب به ساعت هوشمند این سازنده به نام Galaxy Active 2 اقدام کرد که متاسفانه کمتر به این گجت سامسونگ پرداخته شده است. در ابتدا تصویر رندری که از این گجت سانسونگ منتشر شد، آن را با صفحه‌ای که عملکرد کامل ساعت پیشرفته داشت و همچنین بند مشکی چرمی به نمایش گذاشت؛ در حالی که تازه‌ترین تصویر از Galaxy Active 2 این ساعت هوشمند را با صفحه نمایش ساده و رنگی و همچنین بندهای روشن نمایش می‌دهد. به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد این ساعت هوشمند تازه را در رنگ‌های متفاوت از نظر قاب و بدنه و همچنین بدن روانه بازار کند.

انتظار می‌رود گجت سامسونگ Galaxy Active 2 در خلال برگزاری رویداد آنپکد سامسونگ در تاریخ ۷ اوت (۱۶ مرداد) و در کنار دو پرچمدار گلکسی نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس معرفی شود. این گجت همچنین در دو نسخه با پشتیبانی از شبکه ارتباطی Wi-Fi و ۴G LTE توسعه یافته است و ظاهرا نسخه ۴G آن با حلقه قرمز دور دکمه پاور از نسخه دیگر متمایز شده است. شایعه شده ظرفیت باتری در دو نسخه معادل ۳۴۰ و ۲۳۷ میلی آمپر ساعت است. دکمه بازگشت در این گجت سامسونگ حالا به جای دایره در قالب بیضی طراحی شده است و در نسخه ۴G هم میکروفون میان دو دکمه دیده می‌شود. Galaxy Active 2 قرار است دو مدل در ابعاد ۴۰ و ۴۴ میلی متری داشته باشد و احتمالا از ۱٫۵ گیگابایت رم و ۴ گیگابایت حافظه داخلی هم بهره ببرد. اگر تغییری در اندازه پنل نمایش اعمال نشده باشد، شاهد تعبیه نمایشگرهای امولد ۱٫۱ اینچی با  وضوح تصویر ۳۶۰ در ۳۶۰ خواهیم بود. علاوه بر این موارد، دو نسخه Galaxy Active 2 مجوز IP68 دریافت کرده‌اند و در مقابل نفوذ آب و گردوخاک مقاوم هستند.

ساعت هوشمند-گجت-گجت هوشمند-علاالدین-پاساژ علاالدین

پشت بدنه Galaxy Active 2 که حسگر پایش ضربان قلب هم در آن تعبیه شده است، متفاوت دیده می‌شود. البته مهم‌تر اینکه دو قابلیت تازه در این نسل طراحی شده که ظاهرا سامسونگ آن‌ها را از اپل واچ سری ۴ وام گرفته است. مهم‌ترین ویژگی ECG است که ریتم ضربان قلب را کنترل می‌کند و در صورت بروز آریتمی آن را به کاربر اطلاع می‌دهد.

Galaxy Active 2 سامسونگ همچنین مانند اپل واچ دارای قابلیت Fall Detection است. در صورت فعالسازی این ویژگی، ساعت هوشمند سامسونگ می‌تواند احتمال خطر سقوط کاربر را پیش بینی کند. در چنین شرایطی ویبره و هشدار خطر برای اطلاع رسانی به کاربر فعال می‌شود. کاربر می‌تواند هشدار را رد کند یا با ضربه زدن بر صفحه ساعت هوشمند خود درخواست کمک کند. اگر پس از مدت معینی کاربر به هشدار ساعت خود توجه نکند،۲ Galaxy Active به طور خودکار درخواست را ارسال می‌کند و یک متن پیش فرض هم برای فهرست کاربران مخاطب فرد می‌فرستد.