معرفی آیفون های جدید

هر ساله پس از معرفی آیفون های جدید یا حتی قبل از آن ما شاهد آیفون های تقلبی در بازار ها هستیم. این مورد تنها به اپل محدود نمی شود و لزوما هم برای آیفون نیست. بلکه هر دستگاه پرچم دار و یا حتی میان رده که جذاب باشد نسخه های تفلبی یا به اصطلاح فیک را نیز همراه خود می آورد. برای مثال ما شاهد دستگاه های تقلبی آیرپاد، اپل واچ، گلکسی Note و S سامسونگ هستیم.

فروش جداگانه

فروش این دستگاه ها به صورت جداگانه مشکلی ایجاد نمی کند و همواره در کنار فروش شرکت های معروف کمپانی های سازنده این دستگاه ها نیز فروش خوبی داشته اند و کاربران نیز از خرید خود راضی اند. اما این موضوع زمانی مشکل ایجاد می کند که فروشنده نسخه تقلبی را به عنوان نسخه اصلی به مشتری بفروشد. شاید به این فکر بیفتید که افراد کم یا ساده لوحی هستند که به مشکل می خورند. اما این طور نیست. امروز به میزانی نسخه های تقلبی دستگاه ها به نسخه های اصلی شبیه شده است که تشخیص برخی از این دستگاه ها حتی برای کارشناسان نیز دشوار است. و تنها در صورت استفاده می توان تفاوت را احساس کرد. 

برطرف کردن مشکلات

از این رو شرکت ها سعی دارند تا با ایجاد ساختاری از این مشکل جلوگیری کنند. مثلا می توان شماره سریال دستگاه های اپل را چه بر روی جعبه و چه بر روی محصول تطبیق داد و وضعیت اصالت آن را از شرکت استعلام کرد. اما باز هم نیاز به بررسی دقیق دارد و تولید کنند های دستگاه های تقلبی شماره سریال را به روی محصول خود درج می کنند. 

بسته بندی

از این رو شرکت ها در بسته بندی خود لیبل هایی قرار می دهند تا پس از باز شدن بسته بندی محصول، مشخص باشد که دستگاه باز شده است. مثلا اپل در گذشته با پوشش پلاستیکی روی کالا های خود و برچسب مخصوص این کار را انجام می داد. اما باز هم برخی فروشندگان دستگاه های باز شده را مجدد بسته بندی می کردند و لیبل می زدند. 

حمایت اپل از محیط زیست

امسال اپل به دلیل حمایت از محیط زیست پوشش پلاستیکی را از محصولات خود حذف کرد و به جای آن برچسب کاغذی در پشت بسته بندی قرار داد. با این کار ریپک کردن آیفون ها به نظر کارشناسان خیلی سخت می رسید تا اینکه ویدیو زیر منتشر شد!

در این ویدیو با هم نحوه دور زدن بسته بندی جدید آیفون های سری ۱۳ را می بینیم:

 

نظر شما درباره بسته بندی مجدد دستگاه ها چیست؟ به نظر شما آیا شدنی است که جلوی این موضوع گرفته شود؟