کمپانی گوگل ماه گذشته اولین تصویر رسمی منتسب به پنل پشتی گوشی پیکسل ۴ را منتشر کرد. حالا تصاویر رندر متعدد منتسب به این گوشی منتشر شده است که آن را در نماهای مختلف به نمایش می‌گذارد. این تصاویر را یکی از افشاگران معتبر با نام کاربری OnLeaks و همکاری pricebaba منتشر کرده است. اولین شایعه‌ها درباره گوشی گوگل پیکسل ۴ آنقدر بد و بی کیفیت بودند که این سازنده تصمیم گرفت خودش تصویر رندر از گوشی مذکور را منتشر کند و به شایعه‌های بی اساس پایان دهد. البته انتظار نمی‌رود که این سرنوشت برای نسخه پیکسل ۴ ایکس ال هم رقم بخورد و شاهد انتشار تصاویر رندر از این گوشی توسط کمپانی گوگل باشیم. از آنجا که پیش‌تر اطلاعات کافی درباره طراحی پیکسل ۴ منتشر شده بود، دیگر به نمای کلی این گوشی واقف هستیم و این تصاویر رندر تنها بخشی از جزئیات ناگفته را روشن کرده‌اند.

حالا با این تصاویر رندر منتسب به گوشی گوگل پیکسل ۴ ایکس ال اطلاعات بسیاری درباره نسخه ایکس ال امسال به دست آورده‌ایم. برجسته‌ترین نکته در این تصاویر، طراحی حاشیه نه چندان باریک در بخش بالا و پایین صفحه نمایش این گوشی است. به نظر می‌رسد که حاشیه بالای نمایشگر میزبان دوربین سلفی دوگانه شده است. از طرفی هنوز نمی‌دانیم این دوربین دوگانه مانند سلفی درون پیکسل ۳ از لنزهای فوق عریض و استاندارد بهره می‌برد یا خیر.

در این تصاویر رندر تازه همچنین از بلندگوهای پنل نمایش جلو که معمولا در حاشیه پایین تعبیه می‌شوند نشانه‌ای وجود ندارد. البته بلندگوهای این گوشی پیشرفته قطعا از نوع استریو طراحی می‌شود اما احتمالا گوگل آن‌ها را در لبه پایین و عرض بدنه تعبیه می‌کند. این تغییر در صورت صحت می‌تواند به نوعی عقبگرد گوگل در طراحی گوشی تلقی شود.

 پنل پشتی هم شاهد تعبیه ماژول برجسته دوربین اصلی در قالب مربع هستیم که سه لنز در آن قرار گرفته است. با توجه به گزارش‌های پیشین لنز تله فوتو ۱۶ مگا پیکسلی در این ماژول تعبیه می‌شود و همچنین از این نظر با تصویر رندر اختصاصی گوگل از پیکسل ۴ مطابقت دارد. لنز کوچکتر این ماژول ممکن است ToF یا حسگر عمق تصویر باشد که در ماژول‌های دوربین گوشی‌های LG G8 و P30 Pro هوآوی هم وجود دارد.

پنل پشتی پیکسل ۴ ایکس ال از جنس شیشه طراحی شده است تا علاوه بر نمای زیبا امکان پشتیبانی از شارژ بی سیم را هم فراهم آورد. همچنان از حسگر فیزیکی اثرانگشت در پنل پشتی خبری نیست و این موضوع احتمال تعبیه حسگر مذکور زیر پنل نمایش یا حتی بهره گرفتن از نوعی سیستم تشخیص چهره را قوت می‌بخشد.

گزارش شده است گوشی پیکسل ۴ ایکس ال پنل نمایش ۶٫۲۵ اینچی دارد و با توجه به ادعای onLeaks در ابعاد ۱۶۰٫۴ × ۷۵٫۲ × ۸٫۲ میلی متر ساخته می‌شود (ضخامت در بخش ماژول دوربین حدودا ۹٫۳ میلی متر است). این ابعاد تقریبا مشابه ابعاد بدنه گوشی پیکسل ۳ ایکس ال است، اما پیکسل ۴ ایکس ال با توجه به برآمدگی ماژول دوربین اصلی در این بخش ضخیم‌تر و همچنین به طور کلی ۲ میلی متر بلندتر است.

براساس جدول عرضه اپراتور ورایزون، گوشی‌های پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال در تاریخ ۴ اکتبر (۱۲ مهر) رسما معرفی می‌شوند. با توجه به انتشار شایعه‌های متعدد پیش از معرفی رسمی پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال در سال ۲۰۱۸، عجیب به نظر نمی‌رسد که در خلال ماه‌های آینده شاهد انتشار خبرهای بیشتری از نسل چهارم باشیم.

نظر شما درباره این رندرهای تازه چیست؟ با طراحی حاشیه نواری ضخیم در پنل نمایش موافق هستید؟ آیا همان ناچ بزرگ را ترجیح نمی‌دادید؟