OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition جدیدترین نسخه ویژه گوشی هوشمند است. در گذشته، این شرکت نسخه های ویژه مشابهی را با همکاری با برندهایی مانند مک لارن، مارول و جنگ ستارگان انجام داده است. این بار با شخصیت همنام ارجمند Pac-Man آشنا می شویم، بازی که میلیون ها نفر در چهار دهه گذشته از آن لذت برده اند. این گوشی جدید درواقع همان Nord 2 سابق است که کمی گوگولی تر از قبل شده است. اگر بخواهیم راست و پوست کنده اصل مطلب ا بازگو کنیم، می توانیم به این جمله که OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition تنها یک نسخه سفارشی سازی شده با ظاهر بانمک و جالب از  همان Nord 2 خودمان است بسنده کنیم.

یک نسخه سفارشی سازی شده

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

همانطور که اشاره شد، این گوشی یک نسخه سفارشی سازی شده است. اگر قدم به قدم بخواهیم ویژگی های جالب این گوشی را بشماریم، باید از بسته بندی آن شروع کنیم. بسته بندی این گوشی، رنگ بندی و طراحی بسیار جالب دارد. به طوری که شما نام برند این گوشی را در یک ماز رنگارنگ روی بسته بندی می بینید. این بسته بندی، علاوه بر رنگ بندی نوآورانه اش، طراحی جدیدی را نیز ارائه می دهد. در مورد محتویات این بسته بندی تقریبا نکته خاصی وجود ندارد و وسایل جانبی که ارائه می شود با Nord 2 معمولی یکسان است. با این حال، یک جایزه در این بسته وجود دارد که می تواند خریداران را، مخصوصا خریدارانی که سن پایین تری دارند را، برای خریدن این گوشی بسیار تشویق کند.

ویژگی های بامزه

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

در بسته ی این گوشی، یک قاب بسیار بامزه وجود دارد که تصاویر آن را در این مقاله مشاهده خواهید کرد. همانطور که اشاره شد، قاب این گوشی طراح و شکلی بسیار بامزه دارد و این طرح ها حالتی شبرنگ دارند و در تاریکی می درخشند و اگر در زیر آفتاب باشید یک نور سبز از خودشان ساطع می کنند و هر چقدر آفتاب شدیدتر باشد، این رنگ سبز روشن تر خواهد بود. اگر فکر میکنید طرح های بانمک به بسته بندی و قاب محدود می شوند سخت در اشتباهید! این طراحی بانمک مک پک که شبیه به یک جوجه دهان باز است ( هرچند که بگویند روح است!) در نرم افزار گوشی نیز حضوری نسبتا پررنگ دارد.

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

اولین باری که از هر ویژگی گوشی، مثل شارژ کردن آن استفاده می کنید، یکی از این جوجه کوپولوهای بامزه از داخل تخم مرغ عید پاک در می آید و قفلش برای شما می شکند. شما می توانید از این جوجه رنگی ها در دوربین و عکس برداری استفاده کنید. عکلا نکته دیگری در مورد این نسخه سفارشی سازی شده وجود ندارد که بخواهیم به آن اشاره کنیم. اگر شما علاقمند به خواندن جزئیات این سفارشی سازی های انجام شده و مشاهده تصاویر مربوط به این طراحی حال خوب کن هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بسته بندی

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

نسخه Pac-Man با یک بسته بندی منحصر به فرد ارائه می شود که شامل طراحی جعبه سفارشی جدید و همچنین کاغذ بسته بندی جدید است. این بسته بندی دارای طراحی ساده سفید با شبکه ای از نقاط و آرم های رنگین کمانی برای برند Pac-Man و OnePlus است.

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

داخل کاغذ بسته بندی بسیار جالب تر است. داخل بسته بندی با الهام گیری از چهار برند Pac-Man، Blinky، Pinky، Inky و Clyde ساخته شده است. این بسته بندی به ماز شباهت دارد و کمی پیچ در پیچ است. در نهایت لگو و آرم Nord در بین خطوطی که روی جعبه درج است، قرار گرفته. در واقع، این نام در بین مجموعه ای از خطوط رنگین کمانی مستتر شده ولی همین قضیه نیز باعث بیش تر به چشم آمدن آن می شود.

محتوای بسته بندی

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

در داخل جعبه، تعدادی کاغذ سفارشی برای خوشامدگویی به شما و همچنین تعدادی برچسب نورد به رنگ زرد پیدا می کنید. متأسفانه، هیچ برچسب Pac-Man در اینجا وجود ندارد و همچنین استیکرهای OnePlus یا Nord  که در این قسمت استفاده شده اند، چندان چنگی به دل نمی زنند و جالب نیستند.

در زیر جعبه ای که توصیف کردیم یک محفظه سفارشی وجود دارد که قراردهی آن اتفاق جدیدی است. کیس Pac-Man  چهار برند را در یک الگوی ماز مانند نشان می دهد. قاب این گوشی نیمه شفاف است و همچنان می توانید طراحی گوشی را از داخل آن مشاهده کنید.

در نهایت، شارژر و کابل را در جعبه پیدا خواهید کرد. وان پلاس شارژر Pac-Man Edition را به همان شارژری که با سری OnePlus 9 عرضه می شود و از شارژ USB-PD پشتیبانی می کند، ارتقا داده است. با این حال، نه شارژر و نه کابل دارای برند Pac-Man نیستند و فقط لوازم جانبی معمولی OnePlus هستند که با سایر تلفن‌ها دریافت می‌کنید.

به طور کلی، بسته بندی گوشی بسیار خوب است اما فاقد موارد اضافی همراه با نسخه های ویژه قبلی OnePlus است. فقدان شارژر و کابل سفارشی نیز در این گوشی جدید کمی  ناامید کننده است.

سخت افزار

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

OnePlus Nord 2 Pac-Man Edition دارای رنگ بندی سفارشی برای پشت گوشی است. معمولاً فقط یک رنگ سبز دریایی ( جلبکی ) برای آن وجود دارد این رنگ بندی  با نقاط براق که شبکه ای را تشکیل می دهند همراه شده است و در نهایت این خطوط و رنگ ها به نمایش آرم  Pac-Man در زیر دوربین  گوشی ختم می شود. در سمت چپ دوربین، علامت کلمه OnePlus x Pac-Man و در سمت راست پایین، لوگوی OnePlus قرار دارد.

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

اما این چیزی است که پس از خاموش شدن چراغ ها اتفاق می افتد که کمی ماجرا را  هیجان انگیز می کند. پشت گوشی با رنگ فسفری پوشانده شده است که پس از قرار گرفتن در معرض نور در تاریکی می درخشد. این الگوی ماز مانند دیگری را نشان می دهد که نشان های Nord و OnePlus در آن گنجانده شده است. پشت گوشی به رنگ سبز می درخشد و اگر در معرض نور شدید قرار گرفته باشد این رنگ سبز روشن تر به چشم می آید.

قاب گوشی

درخشش قسمت پشتی گوشی در تاریکی بسیار جالب به نظر می رسد، اما ممکن است که همیشه قادر به دیدن آن نباشید. معمولاً گوشی در پشت یا داخل قاب قرار دارد که میزان تابش نور روی آن را کاهش می دهد. همچنین، پشت  گوشی نمی تواند برای مدت طولانی بدرخشد و پس از مدتی محو می شود. شما همچنین باید در یک محیط بسیار تاریک باشید تا بتوانید درخشش را به درستی ببینید.

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

با این حال، این یک جلوه بسیار جالب است و در شرایط مناسب بسیار زیبا به نظر می رسد.

مابقی طراحی گوشی شبیه به استاندارد OnePlus Nord است. تنها نکته جالب این است که نوار لغزنده هشدار آبی رنگ شده است. در مورد قطعات داخلی، نسخه Pac-Man مجدداً به طور مشابه با مدل رده بالای Nord 2 طراحی شده است.

نرم افزار

بقیه ویژگی های این گوشی جدید، مربوط به رم افزار های آن است و ویژگی های جالب و ظاهری این گوشی به جعبه خاص و قاب جالب آن خلاصه می شود. درست زمانی که تلفن را راه اندازی می کنید با یک علامت کلمه ویژه OnePlus Nord 2 x Pac-Man روبرو می شوید که در آن Pac-Man ظاهر می شود و نیمی از کلمات را می خورد. اگر برای اولین بار است که تلفن را راه‌اندازی می‌کنید، پیام‌ها و پیام‌های سفارشی بیشتری درباره تخم‌مرغ‌های عید پاک در تلفن خواهید دید.

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

تخم‌مرغ‌های عید پاک اساساً برچسب‌هایی هستند که هر زمان که کاری را روی تلفن انجام دهید، قفل آن باز می‌شود. به عنوان مثال، وقتی برای اولین بار شارژر را وصل کردیم، قفل یک تخم مرغ عید پاک را باز کردیم که یک برچسب Pac-Man جدید به ما داد. این استیکرها را می توان در اپلیکیشن گالری برای اعمال روی تصاویر استفاده کرد.

نسخه Pac-Man دارای مجموعه ای از تصاویر پس زمینه الهام گرفته از Pac-Man است. این شامل چهار تصویر ایستا و یک تصویر زمینه متحرک است که به طور پیش فرض تنظیم شده است. همچنین یک ویجت ساعت زرد جدید و یک ساعت نمایشگر همیشه روشن زرد نیز وجود دارد.

این گوشی همچنین شامل مجموعه ای از آیکون های سفارشی است. متأسفانه، این‌ها فقط برای برنامه‌های خود OnePlus در دسترس هستند و از آنجایی که تعداد زیادی از آن‌ها وجود ندارد، تمایل دارند به راحتی در میان تمام نرم‌افزارهای Google bloatware که از قبل روی تلفن نصب شده‌اند گم شوند.

تخم مرغ های عید پاک

همچنین بازی Pac-Man 256 از Bandai Namco از پیش نصب شده است. با این حال، این بازی انحصاری این گوشی نیست و هر کسی می تواند آن را به صورت رایگان از فروشگاه گوگل پلی دانلود کند.

به غیر از محتوای از پیش نصب شده، آنچه جالب تر است، شکوفایی های کوچکی است که در سراسر رابط کاربری وجود دارد. به عنوان مثال، سایه اعلان دارای یک تم رنگ آبی و زرد سفارشی است که یک حاشیه آبی برجسته در اطراف کلیدهای اعلان قرار می دهد. اما، همانطور که روی این صفحه می‌چرخید تا ضامن‌های بیشتری را نشان دهید، یک Pac-Man کوچک را در زیر می‌بینید که نقطه نشانگر صفحه را می‌خورد و در حین حرکت بین صفحات به جلو و عقب می‌رود.

همچنین یک انیمیشن جدید برای  باز کردن قفل اثر انگشت در این نسخه ویژه وجود دارد. لوگوی حسگر اثر انگشت شبیه یک پیچ و خم به نظر می رسد و هر بار که آن را لمس می کنید Pac-Man و چهار روح ظاهر می شوند و در حین باز شدن قفل تلفن در اطراف پیچ و خم حرکت می کنند.

شارژ نیز انیمیشن خاص خود را دارد. وقتی شارژر را وصل می کنید، Pac-Man روی صفحه ظاهر می شود و در حین شارژ شدن تلفن شروع به خوردن نقطه می کند.

همچنین هشدارهای صوتی کمی جالب هستند. نسخه Pac-Man دارای آهنگ زنگ سفارشی Pac-Man، زنگ هشدار و صدای اعلان است. اینها همه صداهای بازی یا الهام گرفته شده از بازی هستند و به ویژه صدای اعلان بسیار خوب است.

سفارشی سازی دوربین

 

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition

در نهایت، این دوربین همچنین دارای یک فیلتر دوربین سفارشی است که یک تن رنگ با انحراف رنگی سنگین و همچنین Pac-Man و ارواح در حال حرکت در اطراف قاب را اضافه می کند. از آنجایی که شخصیت‌ها در اطراف حرکت می‌کنند، با هر شلیک آنها را در مکان‌های مختلف قرار می‌دهید. حیف است که این افکت برای ویدیو فعال نمی شود. این طور به نظر می رسد که این افکت خاص در ویدئو منطقی تر می شد زیرا حرکت روح های پک مک قابل ضبط بود و تنها لحظه ای از حرکت آن ها در صفحه ثبت نمی شد.، با این حال این ویژگی در ویدئو در دسترس نیست و ضبط ویدئو در این گوشی تجربه ای نرمال و کاملا عادی است. علاوه بر ویدئو ضبط کردن مابقی تجربه نرم افزاری  که در این گوشی کسب خواهید کرد مشابه تجربه استاندارد OnePlus Nord 2 است.

تفاوت های این نسخه با نسخه معمولی در چیست؟

این گوشی کمی شبهه برانگیز است. اگر بخواهیم تحلیل کنیم، متوجه شدن این نکته که چرا Nord 2 برای این سفارشی سازی انتخاب شد کمی دشوار است. این کمپانی پرچم داران دیگری نیز داشت که می توان گفت خدمات بهتری نسبت به این گوشی ارائه می دادند و طرفداران بیش تری هم داشتند. چرا این کمپانی از بین پرچمدارانش Nord 2 را برای سفارشی سازی انتخاب کرد؟ با این حال، وجود این سنخه سفارشی سازی شده، به شما این امکان را می دهد که جیبتان را نگاه کنید و بعد دست به انتخاب بین این نسخه با نمک و جذاب و نسخه معمولی بزنید. لازم به ذکر است که این دو گوشی خدمات یکسانی را ارائه می دهند.

آیا خریدن نسخه سفارشی سازی شده منطقی است؟

OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition به طور قابل توجهی گرانتر از Nord 2  است. میزان حافظه ای که این دو گوشی به شما ارائه می دهند، یکسان نیست اما در نهایت شما باید بسنجید که با این پول بیش تری که خرج می کنید، چه مزیت هایی گیر شما می آید؟ با این مبلغ اضافی،  شما صاحب یک بسته بندی جالب و قابل براق اورجینال می شوید و رابط کاربری جذاب تری را نسیت به سایر گوشی های این برند تجربه می کنید و جلوه های صوتی جدیدی نیز دریافت خواهید کرد.

ولی آیا این مبلغ برای به دست آوردن این تغییرات که اکثرشان مربوط به ظاهر هستند و صرفا امتیاز مرحله سرگرم کننده بودن را می گیرند، منطقی است؟ انتخاب با شماست. به نظر شما خریدن OnePlus Nord 2 x Pac-Man Edition و صرف هزینه بیش تر برای آن به صرفه است؟ شما ترجیح می دهید این گوشی با مزه را داشته باشید یا هزینه کم تری صرف کنید و همان Nord 2 سابق را با قیمت پایین تری تهیه کنید؟ نظر خودتان را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

البته، لازم به ذکر است که اگر هزینه کمی بیشتر داشته باشد و سخت افزار سفارشی بیشتری مانند شارژر و کابل مشابه یا نوعی یادگاری در جعبه مانند نسخه های ویژه قبلی OnePlus داشته باشد، احتمالاً انتخاب این گوشی برای شما کمی منطقی تر از قبل به نظر خواهد آمد.

منبع

این مطلب، یک مقاله ترجمه شده است. در صورتی که تمایلی به مظالعه و یا مشاهده متن اصلی خبر دارید یا علاقمند به مشاهده ویدئوی مربوط به این گوشی سفارشی سازی شده هستید، می توانید به این لینک مراجعه کرده و به متن اصلی خبر دسترسی داشته باشید. همچنین لازم به ذکر است که در صورت به روز رسانی شدن این خبر یا به دست رسیدن اخبار بیش تر درباره این گوشی، ما آن را در همین سایت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.