Nord 2  در مقایسه با سایر گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه

Nord 2 جدید سنسور دوربین را از گوشی‌های پرچمدار وان پلاس وام‌گرفته است، اما نصف قیمت آن است، بنابراین قطعاً جاه‌طلبی‌های بزرگی دارد، اما آیا عکس‌ها و فیلم‌های گرفته شده با این گوشی، واقعا بهتر از رقبا هستند؟

 

ما برای درک این موضوع تعدادی عکس گرفتیم و در این مقایسه دوربین، OnePlus Nord 2 را در مقابل Galaxy A52 سامسونگ در مقابل iPhone SE اپل،  و همه گوشی‌های میان‌رده، همه در محدوده قیمتی ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار قرار می‌دهیم.

ما از نور روز، نور کم، فوق عریض، عکس‌های دوربین جلو  استفاده کرده‌ایم و همچنین چند فیلم  هم ضبط کرده‌ایم، اما ابتدا اجازه دهید نگاهی به آنچه از نظر سخت‌افزار دوربین به دست می‌آورید، بیندازیم:

iPhone SE در اینجا فروتن‌ترین گروه است که تنها دارای یک دوربین عقب است، بدون لنز فوق عریض،  و یا هیچ دوربین جانبی دیگری.  اما آن را دست کم نگرید، همین یک دوربین به تنهایی هم بسیار توانا است. اما از تنوعی که  در دوتای دیگر وجود دارد،  برخوردار نیست. Nord 2 و Galaxy A52 هر دو دارای یک دوربین اصلی و فوق عریض هستند، اما کمی چاشنی هم به آن اضافه می‌کنند: Nord دارای یک دوربین سیاه‌وسفید است، درحالی‌که A52 دارای یک دوربین ماکرو و حسگر عمق است. اینها بسیار فریبنده هستند، بنابراین ما آنها را از محدوده این مقایسه کنار گذاشتیم و فقط روی دوربین‌های اصلی تمرکز می‌کنیم.

صحنه ۱: خیابان غروب آفتاب

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

در اولین عکس، OnePlus Nord 2 واقعاً ما را تحت تأثیر قرارداد.  دوربین این گوشی در این عکس،  با دامنه دینامیکی عالی خود را نشان می‌دهد، زیرا هم گرادیان غروب خورشید زیبا را در آسمان می‌گیرد و هم زمین را به‌درستی نمایان می‌کند، درحالی‌که گلکسی یک عکس تیره‌تر و دور از واقعیت‌تر می‌گیرد و همچنین آیفون با آسمانی که انگار منفجر شده است، ما را ناامید می‌کند.

صحنه ۲: تقریباً عصر

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

 

عکس بعدی بار دیگر محدوده دینامیکی بزرگ Nord 2 را به نمایش می‌گذارد، اما همچنین به‌وضوح نشان می‌دهد که پردازش سنگینی در حال انجام است، توجه شما را به  هاله‌های اطراف شاخه‌های درخت جلب میکنم، به آن‌ها با دقت نگاه کنید.  بااین‌حال، این یک عکس زیبا است گلکسی رنگ‌هایی با ظاهر سردتر را خوب  ثبت می‌کند، درحالی‌که آیفون بار دیگر در انتقال رنگ آسمان در این عکس دچار مشکل شده است. ما جزئیات و ظاهر کلی عکس آیفون را کمی بهتر از بقیه دوست داریم، رنگ‌های Nord کمی بی‌صدا و تیره‌تر هستند، اما این یک تصویر بسیار مناسب و در تطابق با واقعیت است.

 

صحنه ۳: پیاده‌روی در پارک

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

این عکس بعدی در Nord 2 با رنگ‌های تا حدی خاموش و تیره‌تر مشخص می‌شود، درحالی‌که Galaxy کمی عکس را  شسته شده به نظر می‌رساند و ما باید اولویت خود را  در این فضا و عکس، به iPhone اختصاص دهیم که جذاب‌ترین و پرجنب‌وجوش‌ترین رنگ‌ها را ایجاد می‌کند. و درنهایت قاب عکس ما بسیار دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد.

 

صحنه ۴: چگونه از مردم عکس می‌گیرند؟

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

انتخاب این عکس در این سناریو واقعاً دشوار است زیرا همه عکس‌ها کاملاً شبیه به یکدیگر هستند و تفاوت‌های کوچکی بین آنها وجود دارد.  اگر قصد دارید از بین این سه عکس یکی را انتخاب کنید، ما زحمت آن را به دوش خود شما می‌گذاریم. کدام یک زا این عکس‌ها با سلیقه شما جورتر است؟

صحنه ۵: حالت پرتره

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

Nord 2 به شما امکان می‌دهد تا یک پرتره ۱X و ۲X بگیرید (در بالا یک پرتره ۱X است) و این گزینه دوم ۲X در سایر گوشی‌ها وجود ندارد که به نظر ما یک محدودیت قابل‌توجه است، به‌ویژه برای پرتره. در مورد عکس بالا، شعله‌ور شدن لنز با لنز گسترده‌تر Nord 2 شایع‌تر بود و در این مورد به  نوعی می‌توان گفت، عکس را کمی خراب کرده است و ما می‌خواستیم به آن اشاره کنیم زیرا هرازگاهی اتفاق می‌افتد. بین دو مدل دیگر، آیفون دارای رنگ‌های گرم‌تر است و دامنه دینامیکی بهتری را حفظ می‌کند، درحالی‌که گلکسی کمی سردتر به نظر می‌رسد و برخی از نکات برجسته در تصویر زیادی پررنگ می‌شوند.

عکس کم‌نور ۱: معماری

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

در این عکس کم‌نور، Nord 2 در بین سایر گوشی‌ها می‌درخشد. مقدار زیادی نور گرفته است، تراز سفیدی درست است و تنها مشکلی که در عکس وجود دارد این است که وضوح کمی دارد. گلکسی کمی بیش از حد تاریک و فاقد جنب‌وجوش است، درحالی‌که آیفون عکس زیبایی به ثبت رسانده اما تراز سفیدی بسیار گرم است و ما مجبوریم امتیاز این مرحله از فضا و عکس را به Nord 2 بدهیم.

 

عکس کم‌نور ۲: چراغ‌ها روشن هستند

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

 

درحالی‌که Nord 2 در این عکس نسبت به گلکسی نور بیشتری ثبت می‌کند، ما متوجه یکی از نقاط ضعف این گوشی می‌شویم و آن رنگ نارنجی در هنگام داشتن چراغ‌های رشته‌ای است. ما هنوز هم می‌گوییم که این عکس بیشتر از عکس تیره‌تری که  گلکسی  از این فضا می‌گیرید قابل‌استفاده است، اما اگر بخواهیم برنده‌ای را انتخاب کنیم، این iPhone است که بهترین تعادل را در اینجا  و در این قاب ایجاد می‌کند.

 

عکس کم‌نور ۳: شب می‌افتد

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

این مورد فقط یک مثال دیگر برای نشان‌دادن مسئله “رشته‌ای نارنجی” در Nord 2  است. اگر بهدر عکس‌های بالا،  با دقت نگاه کنید، قطعاً  متوجه می‌شوید که این رشته رنگ نارنجی برای Nord 2 یک مشکل است. عکس گلکسی در این قاب بسیار عجیب است، رنگ آسمان غیرطبیعی به نظر می‌رسد و این یک برد دیگر برای iPhone به حساب می‌آید.

 

عکس با نور کم ۴:  خورشید در شب

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

 

بیایید صادق باشیم، برای اکثر مردم اولین تصویری که توسط Nord 2 در اینجا گرفته می‌شود برنده خواهد بود، فقط به این دلیل که رنگ و محیط بسیار بیشتری به دست می‌آورید، درحالی‌که دو عکس دیگر کمی کسل‌کننده به نظر می‌رسند و چندان جذاب نیستند. جزئیات در چمن نیز در Nord در مقایسه با دوگوشی دیگر بسیار واضح است، بنابراین این دور باید به گوشی OnePlus برسد.

 

عکس کم‌نور ۵: نوار شاد

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

در نهایت، یکی از صحنه‌هایی که ما معمولاً با چراغ‌های نئون قرمز ثبت می‌کنیم. بله، آنها در زندگی واقعی قرمز هستند و سبز یا زرد نیستند، بنابراین OnePlus قطعاً این “آزمایش نور نئون” را احساس می‌کند و گلکسی نیز این مورد احساس می‌کند، درحالی‌که iPhone می‌تواند چراغ‌ها را در تمام شکوه خود ثبت کند. ما می‌خواهیم بگوییم که وان پلاس در پردازش در اینجا کمی فراتر می‌رود وضوح تصویر را بیش از حد نشان می‌دهد و این نورها در عکسی که با  Nord 2 گرفته شده است، بیش از حد به نظر می‌رسد. گلکسی و آیفون در این قاب کاملاً قابل‌مقایسه هستند، اما این آیفون است که جزئیات تمیزتری دارد و این نئون‌ها را درست نشان می‌دهد، بنابراین برنده ما در این دور خواهد بود.

 

عکس کم‌نور ۵: عکس استودیویی

Nord 2
Nord 2
Galaxy A52
Galaxy A52
iPhone SE
iPhone SE

تصویری از شما که واقعاً در استودیوی ما در نور بسیار کم است، جزئیات جالبی را آشکار می‌کند: عکس از iPhone ، درحالی‌که درخشان‌ترین حالت است، تقریباً هیچ جزئیاتی ندارد و مات به نظر می‌رسد، بنابراین باید ادامه دهید. Galaxy و OnePlus بسیار نزدیک هستند، اما این OnePlus است که جزئیات غنی‌تری را در این حالت خاص  ثبت می‌کند و با رنگ پوست بهتر عمل می‌کند، بنابراین این یکی را برنده می‌شود.

 

عکس‌های سلفی

در نهایت، چند عکس سلفی برای شما که اهمیت می‌دهید گلکسی واقعاً در اینجا با همه چیزهای خوب برجسته است. توازن سفید مناسب، محدوده دینامیکی، جزئیات، این عکس عالی را ثبت کرده است. OnePlus کمی بیش از حد افشا شده است و رنگ‌های آیفون چه می‌شود؟ دور سلفی ۱: به سامسونگ می‌رود.

همه موارد مشابه در عکس دوم بالا، اما این بار iPhone کار بهتری انجام داده است. ما هنوز تصویر Galaxy را کمی بیش‌تر ترجیح می‌دهیم، اما در این مورد یک قضاوت کاملاً ذهنی است و OnePlus … کمی بیش از حد نمایان شده و کمی بدتر از دو تصویر دیگر ثبت شده است.

اما آیا ما از سلفی کم‌نور OnePlus در اینجا تحت تأثیر قرار می‌گیریم؟ جزئیات واضح در شب، رنگ‌های زیبا، این تصویر موردعلاقه ما است . با این حال، گلکسی نایب‌قهرمان است و آیفون،  به طرز واضحی مقام سوم را دارد. و شما با یک نگاه می‌توانید به طور کامل متوجه دلیل سوم شدن آیفون در این دور بشوید.

کیفیت ویدئو

ما قبلاً در بررسی OnePlus Nord 2 خود اشاره کرده‌ایم که هنگام ضبط ویدئوی ۴K هنوز محدودیت‌های عجیبی دارید.  هنگامی که شروع به ضبط با دوربین اصلی می‌کنید، نمی‌توانید به حالت فوق عریض برسید و باید ضبط را از نو شروع کنید و ultra-wide را برای استفاده از آن انتخاب کنید. به‌علاوه، دوربین فوق عریض در Nord 2 فاقد هرگونه تثبیت‌کننده مناسب است و به‌سختی برای ضبط‌های ۴K قابل‌استفاده است.

برای مشاهده ویدئو به این لینک مراجعه کنید.

با این اوصاف، اگر بخواهیم فقط روی دوربین اصلی تمرکز کنیم، باید بگوییم که Nord 2 به طرز شگفت انگیزی خوب عمل می‌کند. Galaxy A52 به‌وضوح وسیع‌ترین میدان دید را دارد، اما از نظر محدوده دینامیکی با دو مورد دیگر مطابقت ندارد، زیرا می‌توانید آن نکات برجسته را بی‌اندازه مشاهده کنید. ما می‌خواهیم بگوییم که iPhone SE هنوز با جزئیاتی که روی آن مشاهده می‌کنید و فقط یک تثبیت‌کننده ویدئویی محکم که بسیار بالاتر از این کلاس قرار می‌گیرد، تأثیرگذار است. بااین‌وجود، می‌بینید که شعله‌ور شدن موضوع مهمی است و OnePlus Nord 2 از این مشکل رنج نمی‌برد، بعلاوه Nord 2 اغلب تراز سفیدی دقیق‌تری دارد، بنابراین یک مسابقه نزدیک‌بین این دو است و برای آن سخت است ما موردعلاقه خود را انتخاب کنیم

نتیجه

بنابراین، آیا OnePlus Nord 2 همان گوشی است که می‌آید و تمام رقابت‌های موجود در این محدوده قیمت ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار را کاملاً از بین می‌برد؟ پاسخ به آن “نه” است، اما با وجود این، پیشرفت بزرگی نسبت به Nord 1 اصلی است. با بهبود محدوده دینامیکی، رنگ‌های ملایم‌تر و مهارت‌های جدید در گرفتن نور کم، Nord 2 اغلب می‌تواند عکس‌هایی با ظاهر بهتر ثبت کند. نسبت به Galaxy A52 و iPhone SE  و همچنین دارای کیفیت ضبط فیلم چشمگیر است. این دستگاه دارای چند مشکل در زمینه نورهای رشته‌ای، کمی بیش از حد پردازش شده در برخی از عکس‌ها و شفافیت بیش از حد تهاجمی است که اغلب آشکار است، اما قطعاً به نظر نمی‌رسد که در قسمت دوربین یک سازش باشد.

و این به همراه عملکرد سریع و سایر ویژگی‌های جالب مانند شارژ فوق سریع، آن را به یکی از جذاب‌ترین گوشی‌های ارزان‌قیمت در بازار در حال حاضر تبدیل کرده است.