براساس آخرین گزارش‌ها، نمایشگر آیفون ۱۵ پرو مکس مشکل سوختگی پیکسلی دارد و در اثر استفاده مداوم، تصاویر قبلی روی نمایشگر حک می‌شوند.

ماه گذشته اپل از گوشی‌های جدید خود یعنی سری آیفون ۱۵ رونمایی کرد. این سری شامل آیفون ۱۵، آیفون ۱۵ پلاس، آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس می‌شود که ۲ نسخه پرو و پرو مکس حاشیه‌های زیادی را برای اپل به‌همراه داشت. این ۲ نسخه از بدنه تیتانیومی به‌جای آلومینیومی بهره می‌بردند. این فلز که باعث افزایش قیمت آیفون هم شد، قرار بود با مقاومت بهتر برترین پرچمداران اپل را ارتقا ببخشد. اما در نهایت مقاومت آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس به شدت کم بود که باعث تعجب و انتقاد هواداران شد. علاوه‌بر آن با انتشار سیستم‌عامل iOS 17، این دستگاه با داغی بیش از حد مواجه شد که در به‌روزرسانی‌های بعدی این مسئله برطرف شد.

علاوه بر مشکلاتی که در همه دستگاه‌ها وجود داشت، برخی از دستگاه‌ها به‌درستی مراحل تولید را طی نکرده بودند. براساس گزارش‌های منتشر شده برخی از آیفون‌های ۱۵ پرو مکس بدون رنگ روی فریم تیتانیومی عرضه شده بودند. نمایشگر برخی دیگر از آیفون‌ها با بدنه تنظیم نشده بود و اکنون شایعاتی مبنی بر سوختگی پیکسل‌های نمایشگر آیفون ۱۵ پرو مکس به گوش می‌رسد.

مشکل سوختن صفحه نمایش آیفون 15 پرو مکس

یک اکانت در ایکس (توییتر)، تصاویری از نمایشگر آیفون ۱۵ پرو مکس که دچار سوختگی پیکسل شده‌اند را به اشتراک گذاشته است. سوختگی پیکسل باعث می‌شود علامتی که برای مدتی روی نمایشگر ظاهر شده است، به‌صورت دائمی روی آن قرار بگیرد و هنگام مشاهده صفحه‌های دیگر هم هاله‌ای از آن قابل مشاهده باشد. این مشکل در نمایشگرهای OLED نه تنها هنگام روشن بودن نمایشگر، بلکه هنگامی که نمایشگر خاموش است هم رخ می‌دهد.

تعداد زیادی از دارندگان آیفون ۱۵ پرو مکس هم در شبکه اجتماعی ردیت تصاویری از دستگاه‌های آسیب دیده خود منتشر کردند. در یکی از این تصاویر، کیبورد به‌صورت کامل روی نمایشگر حک شده و حتی حروف روی دکمه‌ها هم قابل خواندن است! یکی دیگر از کاربران نوشت که این مشکل به‌ندرت رخ می‌دهد، اما بدون شک مسئله‌ای واقعی است و اپل باید چاره‌ای برای مشتریانش پیدا کند.

سوختن پیکسل نمایشگر بر اثر نمایش تصویری ثابت روی بخشی از صفحه ایجاد می‌شود. مثلا علامت فلش گوشه نمایشگر هنگام استفاده از تلگرام یکی از مواردی است که در اثر استفاده زیاد از تلگرام رخ می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید به‌صورت مداوم از یک برنامه در آیفون ۱۵ پرو مکس و بقیه دستگاه‌ها استفاده نکنید. البته در‌صورتی که گوشی آیفون از نمایندگی رسمی تهیه شده باشد به‌دلیل اینکه این مشکل سخت‌افزاری است، شرکت اپل این مشکل را برطرف خواهد کرد، البته در ایران نمایندگی رسمی اپل وجود ندارد و در‌صورت وجود این مشکل، چاره‌ای جز مراجعه به مراکز تعمیر نخواهید داشت.

اخبار مرتبط: