به‌نقل از یک منبع آگاه خبری، احتمالا سنسور تله‌فوتو پریسکوپی گلکسی اس ۲۴ اولترا از زوم ۵ برابری به‌جای زوم ۱۰ برابری برخوردار باشد.

همان‌طور که می‌دانید گوشی هوشمند گلکسی اس ۲۴ اولترا می‌تواند یکی از بهترین پرچمداران سال ۲۰۲۴ باشد که از قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی پشتیبانی می‌کند. طبق سنت همیشکی، کمپانی کره‌ای سامسونگ از نسل جدید سری گلکسی S در اوایل سال میلادی رونمایی می‌کند که با استقبال گسترده طرفداران آن مواجه می‌شود؛ در سال ۲۰۲۳، گوشی‌های گلکسی اس ۲۳ اولترا، گلکسی A54 و گلکسی زد فلیپ ۵ به‌دلیل قابلیت‌های فراوان و زبان طراحی جدید مورد تحسین کاربران و کارشناسان حوزه فناوری قرار گرفتند. اکنون انتظار داریم گلکسی اس ۲۴ اولترا مانند سال قبل از ویژگی‌های زیادی برخوردار باشد تا افراد زیادی را متقاعد به خرید کند.

زوم ۵ برابری تله‌فوتو پریسکوپی گلکسی اس ۲۴ اولترا

باوجوداین، به‌‌نظر می‌رسد که گلکسی اس ۲۴ اولترا با یک مشکل بسیار جدید روبه‌رو خواهد شد که می‌تواند باعث شود فروش این نسخه در بازار جهانی کاهش یابد. سال گذشته، غول فناوری کره‌ای از زوم اپتیکال ۱۰ برابری در سنسور تله‌فوتو پریسکوپ رونمایی کرد که به کاربران اجازه می‌داد با استفاده از آن تصاویر پرتره‌ای باکیفیتی ثبت کنند. البته برخی متخصصان براین‌باور بودند که این قدرت زوم این سنسور ۱۰ برابر نبود، اما مطمئنا از زوم‌های دیجیتالی بی‌کیفیت بسیار بهتر بود.

براساس گزارشی از افشاگر معروف توییتری، Ice Universe، احتمالا سنسور تله‌فوتو پریسکوپ گلکسی اس ۲۴ اولترا از قابلیت زوم ۵ برابری بهره‌مند خواهد شد که نسبت‌به زوم ۱۰ برابری نسل فعلی با کاهش چشمگیری مواجه می‌شود؛ اگر این موضوع حقیقت داشته باشد می‌تواند پایان غم‌انگیزی را برای گلکسی اس ۲۴ اولترا در سال ۲۰۲۴ به‌همراه داشته باشد، چراکه کاربران پسرفت در نسخه‌های جدید را به‌هیچ‌عنوان قبول نمی‌کنند و قطعا از خرید چنین گوشی سرباز می‌زدند.

تغییرات گلکسی اس ۲۴ اولترا

البته باید گفت بسیاری از کاربران گلکسی اس ۲۳ اولترا از قابلیت زوم ۱۰ برابری سنسور تله‌فوتو پریسکوپی این دستگاه استفاده نمی‌کنند؛ بنابراین شاید برای گروه بزرگی از کاربران اهمیت نداشته باشد که این ویژگی‌ تا دو برابر کاهش می‌یابد. اما قطعا آن دسته از کاربران و عکاس‌های حرفه‌ای که در طبیعت عکاسی می‌کنند این موضوع آزاردهنده خواهد بود. منبع خبری مذکور اطلاعات زیادی درباره سری گلکسی اس ۲۴ و نسخه اولترا منتشر کرده که می‌تواند درست نباشد؛ برهمین‌اساس، پیشنهاد می‌کنیم تا زمان معرفی نسل جدید پرچمداران سامسونگ صبور باشید.

همان‌طورکه پیش‌تر اعلام کردیم، گلکسی اس ۲۴ اولترا به‌همراه برادرانش کوچک‌ترش تا سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ وارد بازار جهانی می‌شود. شایعات تایید می‌کنند که نسخه اولترا با تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و نسخه استاندارد و پلاس با تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ و اسنپدراگون ۸ نسل ۳ عرضه می‌شود؛ البته تراشه اگزینوس تنها برای برخی بازارهای انتخابی مانند کره جنوبی و قاره اروپا تولید می‌شود.

اخبار مرتبط: