نسخه جدید ios

اپل دیشب نسخه جدید ios جدید خود را منتشر کرد. این آپدیت برای آیفون هایی که از ios 15 پتشیبانی می کنند عرضه شد و همچنین اپل دیشب آپدیت watchOS 8.0.1 را برای اپل واچ های سری ۳ به بعد منتشر کرد.

اپل درباره تغییرات این آپدیت گفته است که یک سری باگ های موجود را بر طرف کرده است. همچنین در آین آپدیت ها یک سری بهبود های امنیتی نیز اعمال شده است. اپل درباره آپدیت های امنیتی تایید نمی کند که یک سری باگ داشته و آن ها را رفع کرده و فقط به این موضوع اشاره می کند که به دلایل امنیتی این آپدیت بهبود هایی دارد. برای این که سو استفاده کننده ها از باگ ها به ضرر کاربران استفاده نکنند اپل جزییات مشکل های امنیتی در نسخه ها را هر زمان که ممکن بود در CEVID منتشر می کند.

کدام باگ های ios رفع شدند؟

عکس های ذخیره شده در Library ممکن بود پس از حذف از Messages طی خطایی حذف شوند اما با  آپدیت  این مشکل برطرف شده است.

کیف پول مگ سیف اپل ممکند بود طی خطایی به نرم افزار Find My متصل نشوند و از این رو نمایش موقعیت خود در نرم افزار را غیر ممکن می کرد. این مشکل هم با این آپدیت حل می شود.

احتمال عدم نمایش ایرتگ در تب های نرم افزار Find My که با آپدیت watchOS 8.0.1 این مشکل برطرف می شود.

احتمال خطا در باز کردن نرم افزار های صوتی یا قطع شدن در حال پلی بک در CarPlay که با این آپدیت برطرف شد.

امکان خطا در گزینه بازیابی یا آپدیت توسط نرم افزار iTunes یا Finder در مک برای آیفون های ۱۳ وجود داشت که با این آپدیت حل شد.

کدام باگ های watchOS حل شدند؟

فرایند آپدیت نرم افزاری ممکن بود در بعضی اپل واچ های سری ۳ نمایش داده نشود که با این آپدیت حل شد.

قابلیت تنظیمات Accessibility ممکن بود در برخی اپل واچ های سری ۳ در دسترس نبود که بای این به روز رسانی برطرف شد.

هم ios 15.0.2  و هم watchOS 8.0.1 الان در دسترس تمامی کاربران هستند و شما می توانید از طریق منو تنظیمات و گزینه General و گزینه Software Update دستگاه خود را به روزرسانی کنید. از آن جایی که این آپدیت بهبود های امنیتی دارد نیز ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتی اگر به این مشکلاتی که ذکر شد بر نخوردید این نسخه را سریع تر دریافت و نصب کنید. 

نظر شما درباره به روزرسانی های مداوم اپل چیست؟ به نظر شما برگ برنده نسبت به گوشی های اندروید حساب می شود یا کاربران را اذیت می کند؟