آپدیت اپل

اپل دیشب اولین آپدیت خود را برای ios 15 منتشر کرد. طبق سنت هر ساله اپل بعد از معرفی نسخه جدید سیستم عامل های خود در کنفرانس WWDC شروع به انتشار نسخه های بتای این سیستم عامل برای برنامه نویسان و مردم می کند. در نهایت بعد از معرفی آیفون های جدید در شهریور ماه اپل به انتشار رسمی ios جدید خود روی می آورد. اما با اینکه اپل در چند مرحله خطا های ایجاد شده را رفع می کند، اما بعد از انتشار نسخه رسمی نیز هنوز باگ هایی درون سیستم عامل پیدا می شود که اپل سریعا به رفع آن ها می پردازد.

رفع باگ ها

 از این رو اپل دیشب اولین آپدیت خود برای ‌ios 15 را با شماره ۰.۱ عرضه کرد. اپل ادعا کرده در این نسخه مشکل باز نشدن قفل گوشی با استفاده از اپل واچ که درون آیفون های ۱۳ رخ می داد حل شده است. همچنین در نسخه قبلی و در برخی دستگاه ها شاهد پیغام خطای حجم فضای ذخیره سازی آیکلاد بودیم که در این نسخه اپل به برطرف سازی این باگ ها پرداخته است. 

باگ ها

بعضی باگ ها

همچنین برخی باگ ها که درون iPad OS شاهد آن بودیم نیز در این نسخه رفع شده است. به نوعی این نسخه از ios به رفع خطا ها اولیه که پیش آمده است پرداخته و ما زیاد بهبود های امنیتی در آن نمی بینیم. از این رو اگر این خطا ها شما را هم اذیت کرده است، حتما به شما پیشنهاد می کنیم که سریع تر دستگاه خود را به این نسخه از ‌ios به روز رسانی کنید.

نظر شما درباره ios 15 چیست؟ آیا با توجه به این که تغییرات ظاهری زیادی نداشته است، بهبود ها در این نسخه به اندازه کافی برای کاربران مفید بود است؟