بر اساس نصب‌هایی که تا کنون انجام شده است، مردم نسبت به iOS 14 بیش‌تر از  iOS 15 علاقه‌مند هستند

iOS 15 نسبت به مدل قبلی خودش، کم‌تر مورد استقبال مرم قرار گرفته است. ما نسبت به نسخه‌های قبلی و تجاربی که از روزهای نخستین وارد شدن هر iOS  جدید به بازار داریم،  عادت کرده‌ایم که در چند روز اول دردسترس‌بودن iOS  جدید  کل رکوردهای پذیرش  بازار را توسط این مدل جدید شکسته شود. بااین‌حال، به نظر می‌رسد iOS 15 امسال از این روند فاصله  هر ساله فاصله گرفته و آن رکوردشکنی معمول این مجموعه را انجام نداده است.

 

بر اساس گزارش جدیدی از Mixpanel ، استفاده از iOS 15 در روز چهارشنبه در ساعت ۱۲ صبح شرقی تنها ۸٫۵ بود. برای پیش‌بینی همه چیز، در همان لحظه از چرخه انتشار iOS 14 ، قبلاً روی ۱۴٫۵ درصد از دستگاه‌های واجد شرایط کار می‌کرد. این تفاوت بسیار حیرت انگیزی است و به افرادی اشاره می‌کند که واقعاً از iOS 15 هیجان‌زده نیستند. بنابراین برای اعمال به‌روزرسانی دراسرع‌وقت  نیازی نیست چندان هم سریع عمل کنید، احتمالا iOS 15 شما را هم دل‌سرد خواهد کرد.

ملاک مقایسه

Mixpanel پذیرش سیستم‌عامل iOS را بر اساس بازدید از وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که از SDK تجزیه‌وتحلیل تلفن همراه خود استفاده می‌کنند،  هرسال اندازه‌گیری می‌کند، بنابراین داده‌ها رسمی نیستند و ممکن است کاملاً دقیق نباشند،اما این مقایسه با داده‌های Mixpanel سال گذشته است که دقیقاً به همان شیوه دست آمده است. این واقعیت که استفاده از iOS 15 در مقایسه با iOS 14 کمتر است، احتمالاً یک واقعیت است، حتی اگر درصد دقیق آن  را ما در دسترس نداشته باشیم. درواقع، در اینجا این قضیه مطرح است که این iOS  جدید از مدل قبلی خود خدمات کم‌تری را ارائه می‌دهد و آمار دقیق و رقم به رقم آن چندان برا برآورد ما اهمیتی ندارد.

دلایل بی‌میلی مخاطبان

 

از نظر ارزش، اپل هنوز هیچ شماره پذیرشی را گزارش نکرده است و اگر iOS 15 واقعاً از نسخه قبلی خود عقب‌افتاده باشد، بعید است که این شرکت هرگز آن را به‌صورت عمومی اعلام کند. اپل آخرین بار در ماه ژوئن ۸۵ درصد از پذیرش iOS 14 را گزارش کرد.

 

در اوایل سال جاری اپل اعلام کرد افرادی که پس از انتشار به‌روزرسانی iOS 15 روی iOS 14 می‌مانند، می‌توانند به‌روزرسانی‌های امنیتی مهم را نیز دریافت کنند. این احتمالاً به بی‌میلی برخی افراد در پرش به نسخه جدید کمک می‌کند. به هر حال این احتمالاً با به‌خاطر سپردن بسیاری از مسائل مربوط به اولین نسخه‌های جدید انتشار iOS بزرگ در سال‌های گذشته همراه شده است.َ

منبع مطلب