همانطور که در روز معرفی آیپدها و ساعت‌های هوشمند اپل وعده داده شده بود، سرانجام به روزرسانی‌های نرم افزاری سیستم عامل محصولات اپل برای کاربران این محصولات ارائه شد. این به روزرسانی‌ها شامل iPadOS 14، iOS 14، tvOS 14 و WhatchOS 7 می‌شود که برای همه دستگاه‌هایی که قرار بود از این به روزرسانی‌ها بهره مند شوند، در دسترس و قابل اجرا هستند.

بهبودها در iOS 14

این نرم افزار در نسخه جدیدش نمایشگر شروع به کار تازه دارد و برای اولین بار از ویجت‌ها پشتیبانی می‌کند. این ویجت‌‌ها در ابعاد متفاوت طراحی شده‌اند و اطلاعاتی مانند وضعیت آب و هوا، آخرین پادکست‌ها، قرار ملاقات‌های آینده و بسیاری موارد دیگر را نشان می‌دهند. یک قابلیت تازه به نام Apps Library یا کتابخانه اپلیکیشن‌ها همه اپلیکیشن‌های نصب شده را روی نمایشگر واحد به نمایش می‌گذارد و به طور خودکار هم آن‌ها را دسته بندی می‌کند.

اپل-سیستم عامل-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

این به روزرسانی همچنین قابلیت تصویر در تصویر را به ویدیوهای FaceTime و سایر تماس‌های تصویری اضافه می‌کند. دستیار هوشمند در این حالت تنها یک آیکون در گوشه نمایشگر نشان می‌دهد. این آیکون نشان می‌دهد که دستیار siri در حال گوش دادن است و با نوتیفیکیشن در بالای تصویر به کاربر پاسخ می‌دهد.

بهبودهای iPad OS 14

این نرم افزار بسیاری از قالبیت‌های iOS 14 را به همراه دارد که مخصوصا برای آیپدها بهینه سازی و سفارشی شده‌اند. یکی از این امکانات Scribble است. این ویژگی کاربران را قادر می‌سازد با استفاده از Apple Pencil روی صفحه آیپد خود دستنویسی کنند و محتوای آن هم به طور خودکار به متن تایپ شده تبدیل می‌شود. این قابلیت در همه اپلیکیشن‌ها قابل اجرا است و از زبان‌های متعدد هم پشتیبانی می‌کند.

اپل-سیستم عامل-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

نوار کنار صفحه به تصاویر اضافه شده است تا کاربران به سهولت به تصویر موردنظر دسترسی پیدا کنند. آرشیوها هم بازطراحی شده‌اند و macOS Finder را به یاد می‌آورند. علاوه بر این اپلیکیشن‌های موسیقی، میانبرها، ضبط صدا و سایر اپ‌های محبوب برای ارائه تجربه بهتر به نوار کنار صفحه مجهز شده‌اند.

WachOS 7 و Tv OS 14

نرم افزار مخصوص تلویزیون‌های هوشمند قابلیت‌های جدید متعدد ندارد اما در آن با وضعیت PiP مواجه هستیم که از بیش از یک کاربر پشتیبانی می‌کند و با ادغام تلویزیون و دوربین مداربسته به کمک Homekit سازگار است. این سیستم حالا قادر به اجرای ویدیوهای ۴K در اپلیکیشن یوتیوب روی تلویزیون سازگار اپل است.

اپل-سیستم عامل-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

اما سیستم عامل Watch OS 7 گامی مهم برای ساعت‌های هوشمند اپل است. این نرم افزار از پایش خواب کاربر و تشخیص شستشوی دست (با ثانیه شمار ۲۰ ثانیه‌ای) پشتیبانی می‌کند. این ساعت‌های هوشمند حالا از فعالیت ورزشی بیشتری مانند حرکات موزون پشتیبانی می‌کنند.