Honor 50 و عرضه ان در اروپا خبر خوشایندی بوده است. حالا شرایط این را ایجاب می کند که ما به بررسی Honor 50 بپردازیم. همانطور که می دانید این گوشی دو مدل دارد. ما از بین این دو مدل، مدلی را که کارایی  بهتری از خودش نشان داده است بررسی خواهیم کرد و مدل لایت این دستگاه را کنار خواهیم گذاشت.

البته لازم به ذکر است که مدل لایت، از حیث دسترسی چیزی کم از نمدلی که ما بررسی می کنیم ندارد و هر دوی ان ها قابلیت اتصال به گوگل سرویس را به خوبی دارند. با این حال مواردی وجود دارد که باعث پیروزی Honor 50 در مقایسه تفضیلی با مدل لایت می شود. در صورتی که به سری آنر علاقمند هستید یا دوست دارید در این بررسی با ما همراه شوید، به خواندن این متن تا انتها ادامه دهید.

وسایل و لوازم جانبی همراه Honor 50

ما در این جا قصد نداریم که از مرحله جعبه گشایی این گوشی شروع به حرف زدن بکنیم و قصدمان این است که یک راست سر اصل مطلب برویم و خصوصیات ویژه این گوشی را بررسی و معرفی کنیم. نخستین نکته ای که شایان ذکر است، وسایل و لوازم جانبی است که این گوشی همراه خودش دارد. از آنجایی که ما قصد نداریم اینجا جعبه گشایی کنیم، به یک اشاره صرف به لوازم جانبی که این گوشی همراه خودش دارد بسنده خواهیم کرد. اگر بخواهیم لیستی از لوازم جانبی که Honor 50 همراه خودش دارد درست کنیم، لیست به شرح زیر خواهد بود:

  • یک عدد شارژ ۶۶ واتی
  • یک کابل
  • یک عدد کیف
  • هدفون USB-C
  • ابزارالات مربوط به سیمکارت

مقایسه Honor 50 با نوا ۹

مثبت

وقتی بحث از آنر می شود، اشاره نکردن به گوشی هوآوی نوا ۹، کار عجیب و در عین حال سختی می شود. چرا که آنر ۵۰، تقریبا و کم و بیش همان نوا ۹ است. در واقع این دو گوشی آنقدر به هم شباهت دارند که اشاره نکردن به این مشخصات مشترک عجیب تر از اشاره کردن به آن است. در تصویر کناری، شما هوآوی نوا ۹ را مشاهده می کنید. اگر بخواهیم از شباهت های آن با آنر ۵۰ یک لیست درست کنیم، باید تا صبح بنشینیم و موارد را بنویسیم. لذا؛ از تفاوت های آن ها بحث کردن، عقلانی تر به نظر می رسد. اصلی ترین تفاوت این دو گوشی با هم، در دوربین اصلی آن هاست. همانطور که می دانید، دوربین اصلی نوا ۹، کیفیتی معادل ۵۰ مگاپیکسل داشت.

جالب است بدانید این کیفیت در گوشی آنر ۵۰، از دوبرابر این هم بیش تر است. در واقع، انر ۵۰ با کیفیت دوربین اصل ۱۰۸ مگاپیکسل وراد بازار شده است. البته این عدد ارائه شده است و مقایسه دقیق عملکرد آن با دوربین نوا ۹، خود بحث دیگری است و مقاله دیگری می طلبد. اولین مزیت آنر ۵۰ نسبت به نوا ۹، در همین کفیت بالاتر دوربین است. نکته ی دیگری که در مورد این گوشی وجود دارد، قابلیت دسترسی آن به شبکه گوگل است. این قابلیت در نوا ۹ وجود نداشت و سبب جذاب تر به نظر رسیدن گوشی آنر ۹ می شود.

Honor 50

منفی

ما در این بخش به ویژگی های مثبتی که آنر ۵۰ اشت و برتری های آن نسبت به نوا ۹ اشاراه کردیم ولی این ویژگی ها همگی عملکردی هستند و اگر بخواهیم صادقانه و بی طرف نظر بدهیم، اشااره به طراحی ظاهری بهتر نوا ۹، یک امر ضروری می شود. اگر شما به نوا ۹ با رنگ مشکی نگاه کنید، متوجه گیرایی عجیبی در آن می شوید که در آنر ۵۰ نمی شود آن را پیدا کرد.

ویژگی های Honor 50

مبحث دیگری که درمورد آنر باید به آن اشاره شود، عملکردی است که ارائه می دهد. در این گوشی از تراشه چیپست اسنپدراگون ۷۷۸G استفاده شده است که سرعت بالایی دارد. ترکیب این چیپست با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی که صفحه این گوشی دارد، روی هم رفته یک گوشی پر سرعت و کاربردی را ساخته اند.

همچنین این نکته هم قابل توجه است که گوشی آنر ۵۰، حافظه داخلی و رم بالایی دارد. به طور معمول، وقتی شما برای خرید آنر ۵۰ مراجعه می کنید، نسخه ای را می بینید که یک رم ۸ گیگابایتی در کنار حافظه داخلی ۲۵۶ گیگ را عرضه می کند ولی  این گوشی نسخه ای که رم ۱۲ گیگابایتی ارائه بدهد نیز دارد و شما می توانید آن را تهیه کنید. در مجموع سرعت و فضای زیاد این گوشی در کنار هم، ترکیبی بسیار کاربردی ساخته اند که نیازهای زیادی از شما را می تواند برطف کند.

ما در قسمت های قبلی، به تفاوت دوربین نوا ۹ و آنر ۵۰ اشاره کردیم. نکته ای که لازم است به آن توجه شود، مقایسه دقیق تر دوربین این دو گوشی همراه است. همانطور که می دانید، آنر ۵۰، کیفیتی ۸ مگاپیکسلی را برای دوربین فوق عریض خود در نظر گرفته است. وقتی افراد قبل از خرید گوشی می روند و کیفیت دوربین را چک می کنند، توجه کم تری به کیفیت دوربین عمیق و ماکرو دارند با این حال، توجه به آن ها در بررسی ضروری است.

طول عمر باتری Honor 50

نکته دیگری که در مورد آنر ۵۰ باید به آن توجه داشت، عمر باتری آن است. همانطور که می دانید، یکی از مهم ترین اپشن هایی که یک گوشی باید ارائه بدهد همین میزان نگه داشتن شارژ و در نهایت عمر باتری آن است. هواوی نوا ۹ امتیاز استقامت ۹۶ ساعت را از ۴۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت کاهش داد، بنابراین مقایسه آن با آنر ۵۰ آماده GMS جالب خواهد بود. لازم به ذکر است که این بررسی همچنان ادامه دارد و ما این مطلب را کامل تر خواهیم کرد و آن را در همین سایت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. همچنین در صورت یکه به خواندن مشخصات و اخبار جدید درباره آنر علاقمند هستید، می توانید به این لینک مراجعه کنید و مطالب نوشته شده در این صفحه را مطالعه کنید.

کلام پایانی

Honor 50

آنر ۵۰، گوشی با شباهت های زیاد به هوآوی نوا ۹ است. این گوشی دو مدل معمولی و لایت دارد. همانطور که گفته شد، اگرچه نوا ۹ و آنر ۵۰ شباهت های زیادی دارند، ولی تفاوت هایی هم در بین آن ها هست. از این تفاوت ها می توان به تفاوت کیفیت دوربین در این گوشی و قابلیت دسترسی آن ها  و طراحی ظاهری آن ها حرف زد.

به طور کل آنر ۵۰، جدایی از اینکه نوا ۹ چه چیزی دارد و چه چیزی ندارد، توانایی ارائه یک سرعت بالا را دارد. این گوشی از ترکیب چیپست اسنپدراگون ۷۷۸G با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز ساخته شده است. همچنین حافظه داخلی آن ۲۵۶ گیگ است و ۸ یا ۱۲ گیگابات رم نیز دارد. مجموع این ویژگی ها روی هم رفته، از آنر ۵۰ یک گوشی پرسرعت و کاربردی را می سازند که می تواند تجربه کاربری خوبی را به شما بدهد.

در آخر به این مطلب توجه داشته باشید که مقاله نوشته شده، یک متن ترجمه شده است. در صورتی که شما تمایلی به شماهده یا مطالعه متن اصلی خبر دارید، با مراجعه به این لینک می توانید آن را پیدا کنید. همچنن  در صورتی که نظری در باره آنر ۵۰ یا تفاوت های آن با نوا ۹ دارید، یا تجربه ای در استفاده زا این گوشی دارید، خوشحال می شویم که نظرتان را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.