اشتراک گذاری ها

این اواخر تمرکز زیادی روی هزینه‌هایی که گوگل و اپل برای خرید در داخل فروشگاه Play و App Store شده است و معمولا توسعه‌دهندگان آن را دریافت می‌کنند. اما اکنون SlashGear گزارش می دهد که گوگل از سال آینده این کمیسیون را برای توسعه دهندگان کاهش می دهد. البته کمیسیون فروشگاه Google Play برای اشتراک گذاری ها از ۳۰٪ به ۱۵٪ متغیر خواهد بود.

کمیسیون ها

از ژانویه سال آینده، کمیسیونی که گوگل از اشتراک در برنامه ها از طریق فروشگاه Google Play می گیرد از ۳۰٪ به ۱۵٪ خواهد رسید. این تغییر به طور خاص بر اشتراک‌های دیجیتال در برنامه‌ها تأثیر می‌گذارد، که طبق پست وبلاگ این شرکت، یکی از سریع‌ترین مدل‌های در حال رشد برای پرداخت در برنامه‌ها است.

مسئله گوگل

تا قبل از این مسئله گوگل پیشنهادی داشت که پس از ۱۲ ماه اشتراک مکرر، کارمزد از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد کاهش می یابد، اما حالا همه چیز تغییر می کند و هزینه از ابتدای اشتراک ۱۵ درصد خواهد بود.

علاوه بر این سرویس‌های پخش موسیقی و کتاب‌های الکترونیکی، واجد شرایط دریافت هزینه خدماتی کمتر از ۱۰ درصد را در بر می گیرند. این تغییر بخشی از برنامه Google’s Media Experience است که در اوایل سال جاری آن را ایجاد کرد تا این خدمات می توانند ۱۵ درصد کارمزد داشته باشند.

نبرد طولانی مدت برای کاهش نرخ کمیسیون

صحبت در مورد این کمیسیون ها از سال گذشته با بازی ساز Epic و مبارزه حقوقی اپل آغاز شد که به دلیل نرخ بالای کمیسیون دوباره تکرار شد. البته کسانی که این ماجرا را نمی دانند باید بگوییم که بازی محبوب موبایل اپیک گیمز، فورتنایت، سال گذشته زمانی که این رسوایی در سراسر کشور پخش شد ، این دو بازی از اپ استور اپل خارج شدند.

مشکلات بازی ها

اتفاقی که در آن زمان افتاد این بود که اپیک گیمز با قرار دادن پیوندی برای پرداخت های جایگزین در بازی Fortnite تلاش کرد تا کمیسیون ۳۰ درصدی اپ استور را دور بزند، که قرارداد توسعه دهنده با اپل را نقض می کرد. متعاقباً اپل این بازی را از اپ استور حذف کرد و از آن زمان اپیک گیمز در دادگاه با کوپرتینو و گوگل مبارزه می کند.