توسعه دهندگان

در طی جلسه توسعه دهندگان، مدیر فنی ارشد ARM در کسب و کار یادگیری ماشینی این شرکت در مورد پردازنده گرافیکی پرچمدار که باید در سال ۲۰۲۲ شروع به کار کند گفتگو کرد. نام پردازنده گرافیکی تایید نشد اما بهبود چشم گیری نسبت به Mali-G710 وعده داده است. علاوه بر جهش ۳۰ درصدی در قدرت محاسباتی خام، GPU برای کارهای مرتبط با یادگیری ماشین کارآمدتر است و FP32 4.7 برابر بیشتر از Mali-G76 خواهد بود. توجه به این نکته مهم است که پردازنده گرافیکی Mali-G710 فعلی حدود ۳۵ درصد جهش در قدرت محاسباتی در مقایسه با نسل قبلی خود داشته است.

ARM

در تلاش مشترک با MediaTek و Tencent Games، ARM توانست یک GPU را توسعه دهد که بتواند تقاضای ردیابی پرتوهای موبایل را برآورده کند و بهترین بخش این است که این فناوری می تواند به پلتفرم‌ها و اکوسیستم‌های دیگر منتقل شود.

علاوه بر جهش ۳۰ درصدی در قدرت محاسباتی خام، GPU برای فعالیت‌های مرتبط با یادگیری ماشین کارآمدتر است و FP32 4.7 برابر بیشتر از Mali-G76 خواهد بود. توجه به این نکته مهم است که پردازنده گرافیکی Mali-G710 فعلی حدود ۳۵ درصد در قدرت محاسباتی در مقایسه با نسل قبلی خود پیشرفت داشته است.

تلاش مشترک

در تلاش مشترک با MediaTek و Tencent Games، ARM نیز توانست یک GPU را توسعه دهد که بتواند تقاضای ردیابی پرتوهای موبایل را برآورده کند و بهترین قسمت آن این است که این فناوری می‌تواند به پلتفرم ها و اکوسیستم های دیگر نیز منتقل شود.