Canalys سومین سازنده بزرگ گوشی های هوشمند در چین برای سه ماهه سوم ۲۰۲۱ است

Canalys در آخرین گزارش خود فاش کرد که Honor اکنون یکی از تولیدکنندگان برتر گوشی‌های هوشمند در چین است. بر اساس داده‌های آژانس تحقیقاتی برای سه‌ماهه سوم، این شرکت تازه‌استقلال‌یافته کاربران هوآوی را به ارمغان آورد و موفق شد ۲۵ درصد بیشتر از قبل از جداشدن گوشی‌های خود را روانه بازار کند. دو جایگاه برتر همچنان توسط vivo و Oppo اشغال شده‌اند، اما دستیار سابق هواوی اکنون بیش از هر زمان دیگری به جایگاه آنها نزدیک شده است.

اپل بیشترین سود را در سه‌ماهه سوم نسبت به سال گذشته داشت، زیرا قیمت‌های نسبتاً بدون تغییر سری آیفون ۱۳ باعث افزایش فروش خالص و سهم آن شد. از هر ۹ گوشی که بین ژوئن تا سپتامبر فروخته می‌شود، یکی آیفون است.

Canalys

به منظور مطالعه بیش‌تر و دقیق‌تر درباره سود کمپانی اپل در سال جاری، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید و مطالب ان را مطالعه کنید.

بازار به‌طورکلی کاهش و  سازندگان خارج از ۵  سازنده بزرگ، بیش از نیمی از محموله‌های خود را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از دست دادند. مجموع فروش به ۷۸٫۸ میلیون رسید که ۵ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت.

Canalys می گوید: انتظارات برای بازار چین در آینده زیاد نیست. شرکت‌ها با کمبود چیپ‌ست، و همچنین سایر مشکلات زنجیره تامین دست به گریبان هستند، بنابراین «حاصل حجم و درآمد اضافی از یک بازار از قبل اشباع‌شده» واقعاً دشوار است.

برای مشاهده دقیق و جزئیات جدول فروش کمپانی‌های تولید گوشی در چین و جهان، به این سایت مراجعه کرده و جدول ابتدای صفحه را چک کنید.