AirPods 3 به زودی وارد بازار خواهد شد. با توجه به اینکه آخرین به روزرسانی AirPods در مارس ۲۰۱۹ انجام شد، ما انتظار داشتیم که AirPods 3 در نیمه اول سال با ویژگی‌ها و اپدیت‌های سطح بالایی راه اندازی شود. یک بیانیه مطبوعاتی ساده، گزارشات بعدی، ایرپادز ۳ را برای نیمه دوم منتشر کرد و همچنین بیان کرد که AirPods Pro 2 برای سال آینده، از طرف Apple Airpods3 تحت فشار قرار گرفته است.

با تشکر از چندین گزارش از آن زمان، و گزارش جدیدی که توسط یکی از معتبرترین تحلیلگران اپل منتشر شده است – مینگ چی کو از TF Securities – اکنون می دانیم که اپل جانشین مورد انتظار AirPods 2 را امروز در رویداد کالیفورنیا معرفی می‌کند.

دلیل تأخیر در AirPods 3

به گفته خود سازنده‌ها، تاخیر در ساخت و عرضه ایرپادز۳، به دلیل بروز مشکلاتی در قطعات این ایرپادز، مانند تراشه‌ها بود. و اپل هم مانند همه کمپانی‌هایی که در این صنعت هستند، در تأمین به موقع نسخه H1، با مشکلاتی روبه‌رو شده است.

قیمت ایرپادز ۳ چقدر خواهد بود؟

 

متأسفانه، قیمت AirPods 3 را نمی‌توان دقیق مشخص کرد. ممکن است این دستگاه، به دو شیوه مختلف قیمت‌گذاری شود. آقای Kuo در آخرین گزارش جامع دستگاه Apple خود این‌طور گفته است.

این واقعیت محض که اپل AirPods 2 را به همراه AirPods 3 در فروش نگه می‌دارد، یکی از دو موردی است که می‌تواند بر روی قیمت ایرپادز ۳، تاثیر بگذارد. در این شرایط، کمپانی اپل، یا قیمت ایرپادز ۲ را کاهش می‌دهد یا AirPods 3 را با قیمتی بالاتر عرضه می‌کند. اگر کمپانی اپل راه دوم را انتخاب کند، ممکن است AirPods 3 با قیمتی بالاتر از حد معمول ایرپادهای اپل وارد بازار شود.

با این حال، قیمتایرپادز ۳، نمی‌تواند از مبلغ ۲۴۹ دلاری ایرپاد پرو بالاتر باشد. زیرا؛ ایرپاد ۳، علارغم تمام اپدیت‌ها و ویژگی‌های جدید، توانایی حذف نویز خود را ندارد. در عین این کاستی، AirPods 3 می‌تواند در همان حدود قیمت ایپادز پرو با تفاوتی ۵۰ دلاری جای بگیرد و به فروش برسد. از سوی دیگر، اگر اپل ایرپادز ۳ را با قاب شارژ بی‌سیم بالاتر از ۱۹۹ دلار قیمت‌گذاری کند، اکثر مردم به سادگی مدل Pro را انتخاب می‌کنند، بنابراین سناریوی محتمل‌تر، کاهش قیمت AirPods 2 است.

ویژگی‌های جدید AirPods 3

 

احتمالا AirPods 3، با یک طراحی به سبک AirPod Pro با ساقه‌های کوتاه‌تر، و یک قابلیت ردیابی سر راست Spatial Audio که اپل قبلاً اعلام کرده بود، با به روز رسانی iOS 15 به عنوان بخشی از پیشرفت های Dolby Atmos برای موسیقی و صدا، برای اولین بار به نمایش در می‌آید.

از سوی دیگر، یک افشاگر با سابقه خوب – Pine – به این نکته اشاره می‌کند که “قاب شارژ نسل سوم AirPods باید حدود ۲۰ ~ باتری بزرگتر در مقایسه با نسل ۲ دریافت کند” و “شارژ بی سیم یک ویژگی استاندارد است. ” همچنین ، کیفیت صوتی ایرپادز ۳ “به طور قابل ملاحظه‌ای بهتر است و ضخامت پایینی دارد”.

این ممکن است نشان دهنده این باشد که AirPods 3، ایرپاد ۲ را در نهایت کنار بزند و جای آن را بگیرد. یعنی مدل ‌ ایرپادز ۳ با قاب شارژ بی‌سیم، و همچنان بدون گزینه شارژ سیمی به قیمت ۱۹۹ دلار به فروش برسد. در غیر این صورت، به سختی می توان ویژگی‌های جدید این ایپاد را انقلابی نامید.با توجه به این اپدیت‌های نسبتا طبیعی، قیمت ایرپادز ۳ نمی‌تواند خیلی هم افزایش داشته باشد. شما در این باره چه نظری دارید؟