Google Tensor

۹ to 5 Google مرجع جالبی را در کد منبع خانواده پیکسل ۶ مشاهده کرد. در آن به چیزی اشاره شده است که به نظر می رسد نسل دوم Google Tensor SoC با نام رمز “Cloudripper” باشد.

چیپست

تیم تحقیقاتی معتقد است که کلودریپر در واقع نام چیپست نیست و  همچنین نمی‌تواند نام پیکسل ۷ سال آینده باشد. این احتمالاً اسم رمز پلتفرمی است که برای آزمایش تراشه استفاده می‌شود که دارای شماره مدل «GS201» است. برای فهم بهتر باید این با نام مدل فعلی Tensor SoC “GS101” مقایسه شود.

تنسور

وقتی به این قضیه فکر می‌کنید، خیلی دور از ذهن نیست که گوگل در حال حاضر روی یک جانشین Tensor کار کند. ازاین‌گذشته، تلاش‌های تحقیق و توسعه به‌ندرت تنها با یک تراشه به پایان می‌رسد و باتوجه‌به اینکه نسل اول Google Tensor عملکرد ظاهری خوبی از خودش نشان دادف بعید است که این تراشه وسط راه ول شود و تلاشی برای بهبود آن صورت نگیرد.

گوگل پیکسل

در تحقیق روی برنامه‌هایی که در Google Pixel 6 گنجانده شده‌اند، تیم APK Insight ما ارجاعاتی به نام رمز جدید مرتبط با پیکسل، «Cloudripper» پیدا کرد. به‌جای اینکه اسم رمز Pixel 7 یا Pixel 7 Pro در سال آینده باشد، ما معتقدیم که Cloudripper نام پایه یا برد توسعه‌دهنده‌ای است که سخت‌افزار مشترکی با این دو گوشی دارد. نام رمز مشابهی در اوایل سال جاری با “Slider” برای Pixel 6 و Pixel 6 Pro ظاهر شد.

با قضاوت از گنجاندن کلودریپر در برنامه‌های مرتبط با پیکسل در این مرحله، به نظر می‌رسد که این شرکت در حال آماده‌سازی برای این تراشه نسل دوم Google Tensor GS201 برای قرار گرفتن در پرچمدار سال آینده پیکسل ۷ است. در حال حاضر مشخص نیست چه نوع پیشرفت‌هایی وجود دارد. ما باید از تراشه GS201 انتظار داشته باشیم، زیرا هیچ جزئیات سخت افزاری مشاهده نشده است.

با این اوصاف، هنوز حدود یک سال دیگر به سری پیکسل ۷ باقی مانده است، بنابراین به سختی می توان جزئیاتی را در این مقطع زمانی مشخص کرد. با توجه به سطح گسترده‌ای که Pixel 6 درز کرده است، درست است که چرخه نشت پیکسل ۷ در همان روزی که Pixel 6 عرضه می‌شود آغاز شود.