شیائومی را مخصوصا به خاطر مقرون به صرفه بودن گوشی‌های هوشمندش می‌شناسیم. از طرفی هم باید این حقیقت را بیان کرد که امروزه برندهای سازنده بسیاری در بازار فعالیت می‌کنند که محصولات‌شان به همان میزان مقرون به صرفه است. بدین ترتیب آیا محصولات هوشمند شیائومی خصوصیات متمایز و مفید دیگری هم برای کاربرانشان دارند؟ ما متوجه شدیم که حداقل ۶ ویژگی متمایز در میان گوشی‌های هوشمند برند شیائومی وجود دارد که باعث می‌شود گوشی‌های هوشمند این برند از سایر برندهای سازنده برجسته‌تر به نظر برسد.

Gorilla Glass

گوشی‌های هوشمند شیائومی از میان رده تا پرچمدار با روکش محافظ Gorilla Glass عرضه می‌شوند. همچنین گوشی‌های میان رده این سازند به منظور ارتقای سطح ایمنی در هر دو پنل جلو و پشتی خود از این روکش مقاوم برخوردار می‌شوند. نکته جالب اینجاست که گوشی‌های هوشمند شیائومی از نسل پنجم این روکش برخوردار هستند و به جز Mi 9 هنوز هیچکدام از گوشی‌های جدید این سازنده به روکش نسل ششم به روزرسانی نشده است. حالا نسل هفتم Gorilla Glass با سطح مقاومت بیشتر و بالاتر در بازار عرضه شده است و امیدواریم که گوشی‌های هوشمند شیائومی به زودی به این نسل جدید ارتقا پیدا کنند.

شیائومی-گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

بهره سخت افزاری بیشتر از ۵% نیست

لی جون در کنفرانس خبری گوشی شیائومی Mi 6X اعلام کرد که حاشیه سود سخت افزاری این برند هرگز بیشتر از ۵ درصد نخواهد شد. اگر بهره بیشتری کسب شود، به کاربران بازگردانده خواهد شد.

شیائومی-گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

NFC چند عملکردی

کمپانی شیائومی در آوریل سال ۲۰۱۳ اولین گوشی (Mi 2A) را با پشتیبانی از امکان پرداخت موبایلی NFC معرفی کرد. گوشی‌های هوشمند شیائومی علاوه بر دسترسی و کنترل کارت‌ها، امکان اجرای تراکنش در فاصله فیزیکی کوتاه و سایر عملکردها همچنین به زودی قادر به استفاده به عنوان کارت بلیت اتوبوس شهری هم خواهند بود. در حال حاضر امکانات NFC محقق شده در گوشی‌های هوشمند شیائومی بسیار بیشتر و مبسوط‌تر از سایر سازندگان چینی است.

شیائومی-گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

عملکرد کنترل از راه دور مادون قرمز

گوشی‌های هوشمند برند شیائومی در مقایسه با سایر سازندگان معمولا با پشتیبانی از عملکرد کنترل از راه دور مادون قرمز توسعه پیدا می‌کنند. این امکان می‌تواند قابلیت‌ها و توانمندی‌های دستگاه را به خوبی افزایش دهد. شیائومی در حال حاضر سطح بالاترین سازنده‌ای شناخته می‌شود که گوشی‌های هوشمند آن از کنترل‌های مادون قرمز برخوردار هستند.

شیائومی-گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

بسیار مقرون به صرفه

عرضه یک یا دو محصول مقرون به صرفه برای سازندگان دشوار نیست بلکه دشواری در تولید همه محصولات به شکل کاملا مقرون به صرفه است. شیائومی چنین برند متمایز و برجسته‌ایست. اما جالب توجه‌تر آنکه گوشی پرچمدار شیائومی Mi 10 سال ۲۰۲۰ تنها گوشی هوشمندی است که سازنده آن را بدون توجه به رویکرد مقرون به صرفه بودن توسعه داده و با معرفی آن قصد ورود به بخش سطح بالای بازار را کرده است. از طرفی هم برخی کارشناسان همچنان معتقدند که این گوشی با مشخصات سطح بالای خود و علیرغم قیمتش که از سایر محصولات شیائومی بالاتر است، همچنان یک گوشی هوشمند مقرون به صرفه شناخته می‌شود.

شیائومی-گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

خانه هوشمند Mijia

پلتفرم خانه هوشمند Mijia تا به حال در چین بالاترین سطح تکامل و همچنین گسترده‌ترین سطح پوشش را داشته است. شاید تجربه خانه هوشمند Mijia بهترین نباشد اما تعدد محصولات آن، عملکرد به نسبت هزینه و پوشش آن بدون شک در چین بهترین است. به همین خاطر هم Xiao Ai به خانه دار و دستیار زندگی برای خانواده‌های بسیاری در چین تبدیل شده است.