همان طور که می‌دانید، بخش موبایل کمپانی نامی سونی دیگر برخلاف گذشته عملکرد چشمگیری ندارد. از طرفی هم این سازنده همچنان به روند فعالیت خود ادامه می‌دهد و سالانه از گوشی‌های جدیدتری رونمایی می‌کند. سونی در خلال مدت اخیر درباره پرچمداران جدید و ۲۰۲۰ خود بدون حاشیه عمل کرد اما حالا تصمیم گرفته است تا سکوت خود را بشکند. به نظر می‌رسد که رویداد بزرگ بعدی با حضور ستارگان سونی اکسپریا در تاریخ ۲۴ فوریه (۵ اسفند) برگزار می‌شود. بدین ترتیب در خلال برگزاری نمایشگاه بین المللی MWC 2020 شاهد رونمایی از این محصولات خواهیم بود.

با توجه به دعوتنامه مطبوعاتی منتشرشده، این کمپانی ژاپنی ۵ اسفند محصول جدیدی را معرفی می‌کند و کاربران و علاقه مندان همچنین می‌توانند این رویداد محصول را به طور زنده هم تماشا کنند. بر اساس گزارش‌های اخیر، پرچمدار جدید اکسپریا Xperia 5 Plus نام دارد و احتمالا از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ هم قدرت می‌گیرد.

سونی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

کمپانی ژاپنی سونی همچنین در نظر دارد تا یک گوشی میان رده تازه را با پردازنده داخلی اسنپدراگون ۷۶۵ معرفی کند. ماه گذشته شایعه‌هایی درباره این گوشی موسوم به Xperia 3 منتشر شد اما هنوز مستندات درباره آن کافی نیست. در حال حاضر تنها می‌دانیم که سونی قصد دارد ۵ اسفند از حداقل دو گوشی جدید میان رده و پرچمدار پرده بردارد. این کمپانی همچنین در مدت اخیر تلاش کرده است تا سری گوشی‌های هوشمند خود را ساده‌تر از پیش کند و از این جهت منطقی به نظر می‌رسد که تنها یک پرچمدار و یک میان رده معرفی شود.

امسال مخصوصا با توجه به عرضه پلستیشن ۵ سال مهمی برای کمپانی سونی است. بخش گیمینگ سونی در کنار بخش دوربین از معدود بخش‌های موفق کمپانی سونی شمرده می‌شود. سونی از سال گذشته در تلاش است تا سر و سامانی به بخش موبایل خود بدهد. منتظریم ببینیم تلاش‌های این سازنده بزرگ در سال ۲۰۲۰ با معرفی اکسپریاهای جدید چه نتیجه‌ای خواهد داشت.