کمپانی گوگل تصاویری رندری از گوشی جدید پیکسل ۶ و ۶ پرو خود منتشر کرده است. مهم‌ترین خبرها درباره این گوشی هوشمند به تراشه سفارشی و همچنین طراحی تازه ماژول دوربین مربوط می‌شود. این دو گوشی جدید قرار است به تراشه مخصوص و سفارشی گوگل به نام Tensor مجهز شوند.

هنوز مشخصات تایید شده‌ای از این تراشه اختصاصی گوگل در دست نیست اما شایعه‌ها حاکی از آن است که کمپانی سامسونگ تولید کننده آن خواهد بود. گوگل ادعا می‌کند که این تراشه به بهبود سرعت عملکرد در پیکسل ۶ کمک کرده و آن را به امن‌ترین و هوشمندترین گوشی پیکسل تبدیل می‌کند.

گوگل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
گوگل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

یکی از مشخصات برجسته Tensor قابلیت هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی درون آن است. گوگل می‌گوید این امکانات مهم‌ترین دلایل برای طراحی تراشه اختصاصی مذکور بوده است. برخی از این امکانات در دوربین گوشی هم استفاده شده است. برای مثال در پیکسل ۶ دوربین عریض و فوق عریض تعبیه شده است و نسخه پیکسل ۶ پرو علاوه بر این دو همچنین یک لنز تله فوتو با بزرگنمایی اپتیکال ۴ برابر دارد.

همچنین هر دو گوشی جدید گوگل با نمایشگر بهبود یافته معرفی می‌شوند. گوشی هوشمند پیکسل ۶ از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند و پیکسل ۶ پرو بیشینه نرخ ۱۲۰ هرتزی خواهد داشت. طراحی ظاهری در سری گوشی جدید پیکسل ۶ امسال کاملا متفاوت است. پیکسل فریم فلزی مات و پنل پشتی شیشه‌ای دارد و پیکسل ۶ پرو با فریم فلزی براق و پنل پشتی شیشه‌ای طراحی شده است. هر دو مدل همچنین قرار است در رنگ بندی سه گانه تا اواخر اکتبر امسال عرضه شوند.