۳۰۰ میلیون دستگاه هارمونیس

۳۰۰ میلیون دستگاه هارمونیس تا پایان سال در بازار خواهند بود. هواوی چند ماه پیش به طور رسمی سیستم عامل خود، HarmonyOS (در چین HongmengOS نامیده می شود) را منتشر کرد. از زمان عرضه رسمی این سیستم، این شرکت به‌روزرسانی را برای میلیون‌ها دستگاه منتشر کرده است. متاسفانه هارمونی او اس ۲ هنوز برای کاربران جهانی در دسترس نیست.

در واقع هیچ اطلاعاتی در مورد نسخه جهانی HarmonyOS وجود ندارد. با این حال، می دانیم که هواوی همچنان در حال توسعه EMUI 12 برای کاربران جهانی است. گمانه زنی ها مبنی بر اینکه کاربران جهانی در پایان سال میلادی هارمونی او اس ۲ را دریافت خواهند کرد وجود دارد. با این حال، این تنها حدس و گمان است و صحت این شایعه بسیار پایین است.

اطلاعات کنفرانس هوآوی

در کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی، ۲۰۲۱ که در دریاچه سونگشان، دونگوان، برگزار شد، وانگ چنگلو، رئیس Huawei Consumer BG، اعلام کرد که HarmonyOS اکنون ۱۵۷ میلیون دستگاه دارد. علاوه بر این، او ادعا می کند که دستگاه های شخص ثالث مبتنی بر OpenHarmony اکنون به ۶۰ میلیون رسیده است. وانگ چنگلو پیش بینی می کند که تجهیزات شخص ثالث هارمونی تا پایان سال جاری به ۱۰۰ میلیون دستگاه برسد. هواوی مطمئن است که تجهیزات هارمونی او اس تا پایان سال جاری از ۳۰۰ میلیون دستگاه فراتر خواهد رفت.

300 میلیون دستگاه هارمونیس

علاوه بر این، توزیع جهانی برنامه‌های نرم‌افزار HarmonyOS به بیش از ۵٫۱ میلیون توسعه‌دهنده، بیش از ۱۷۰ کشور و منطقه رسید و توزیع تجمعی برنامه‌ها به ۳۳۲٫۲ میلیارد (ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۱) رسید. اکوسیستم هارمونی در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰ محصول اکولوژیکی هوشمند و ۱۸۰۰+ شریک زیست محیطی دارد. در سال ۲۰۲۱، حجم حمل و نقل تجهیزات جدید زیست محیطی به بیش از ۶۰ میلیون خواهد رسید. محیط زیست HarmonyOS راه حل های از پیش یکپارچه ای را ارائه کرده است که ۲۸ تراشه و ۲۰ ماژول را پوشش می دهد.

HARMONYOS 2

هواوی سیستم عامل هارمونی او اس را در دوم ژوئن به طور رسمی منتشر کرد. در هفته اول، تا ۹ ژوئن، این سیستم در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون کاربر داشت. این سیستم عامل در دو هفته بالغ بر ۱۸ میلیون کاربر داشت. پس از یک ماه ارتقا، HarmonyOS بیش از ۲۵ میلیون کاربر داشت. این رقم قبل از پایان تیرماه به بیش از ۴۰ میلیون افزایش یافته است. در کمتر از دو ماه، از اوایل مرداد، این سیستم عامل بیش از ۵۰ میلیون کاربر داشت. تا ۳۰ آگوست، HarmonyOS بیش از ۷۰ میلیون کاربر فعال داشت. با این حال، چند روز بعد (دوم سپتامبر)، این شرکت اعلام کرد که بیش از ۹۰ میلیون کاربر دارد.

از ۱۳ سپتامبر، تعداد کاربران HarmonyOS رسما از ۱۰۰ میلیون فراتر رفت. تا ۲۷ سپتامبر، تعداد کاربران Huawei HarmonyOS به ۱۲۰ میلیون افزایش یافت. در حال حاضر، ما بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر از این سیستم داریم که اکثر آنها در چین هستند. بدیهی است که این سیستم تا پایان سال جاری بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر خواهد داشت. این ارتقا بزرگترین به روز رسانی سیستم هواوی در تاریخ خود است.

منبع مطلب:

https://www.gizchina.com/2021/10/23/harmonyos-devices-will-exceed-300-million-this-year/