در سالی که گذشت و ویروس کرونا همه جهان را مورد گزند خود قرار داد، تولید کننده گوشی های موبایل نوکیا یعنی HMD Global هم از اثرات این بحران بزرگ در امان نبود و معرفی و عرضه مدل های جدید این برند خوش نام بارها به تعویق افتاد. با این حال این موضوع باعث نشد که کیفیت خدمات افتی داشته باشد.

در یکی از بررسی های موسسه پژوهشی Counterpoint، برند نوکیا به عنوان مورد اعتماد ترین تولید گوشی تلفن همراه شناخته شود. برای رسیدن به این نتیجه، چهار معیار در نظر گرفته شده است:

وضعیت به روزرسانی نرم افزاری

به روزرسانی های امنیتی

کیفیت ساخت

قابلیت استفاده گسترده در ادارات
نوکیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
در زمینه به روزرسانی های نرم افزاری، در حال حاضر همه مدل های معرفی شده نوکیا که شامل ۲۰ مدل می شوند از داشتن نسخه دهم اندروید بهره مند هستند، و به معنای واقعی برنامه اندروید وان را که شامل دو سال به روزرسانی نسخه های اندروید است را پیاده سازی میکند. ضمن اینکه در ماه های آینده نیز مدل های متعددی نسخه یازدهم اندروید را دریافت می کنند. در این رده بندی وان پلاس با ۷ مدل در رتبه دوم قرار دارد. در زمینه ارائه آپدیت های امنیتی هم، تمامی گوشی های نوکیا از این به روزرسانی ها به صورت ماهانه بهره مند هستند در صورتی که بسیاری از تولید کنندگان، این آپدیت ها را به صورت چند ماه یک بار برای مدل های خود عرضه می کنند.

نوکیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

نوکیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

از نظر کیفیت ساخت هم گوشی های نوکیا، در ملاک هایی مانند تحمل فشار زیاد و افتادن از ارتفاع، امتیازاتی بالاتر از میانگین محصولات این صنعت کسب کرده است. همچنین مزیت دریافت آپدیت های نرم افزاری و امنیتی باعث شده این برند، مناسب ترین گزینه برای کارکنان ادارات باشد.