کمپانی اپل رونمایی از برخی محصولات جدید خود را در رویداد ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) تایید کرده است. از طرفی هم این سازنده فهرست محصولات جدید خود را منتشر یا تایید نکرده است که البته در سال‌های قبل هم هرگز این کار را نکرده بود. چند روز پیش فهرستی از محصولات جدید کمپانی اپل که قرار است به زودی معرفی شوند در فضای وب منتشر شد. یک افشاگر معروف به نام جان پروسر در واکنش به انتشار این فهرست ادعا کرد که همه محصولات مندرج در آن الزاما در رویداد جدید اپل معرفی نمی‌شوند و سری گوشی جدید آیفون ۱۲ هم در میان آن‌ها دیده می‌شود.

درواقع تنها ۴ محصول جدید اپل در این رویداد معرفی می‌شود. این محوصلات شامل ساعت هوشمند جدید اپل واچ ۶، ساعت هوشمند ارزان قیمت اپل واچ SE، آیپد ایر ۴ و تبلت ارزان قیمت آیپد ۸ می‌شود. دیگری خبری از رونمایی ایرپادهای بی سیم استودیویی و آیفون ۱۲ در این رویداد نیست.

بر اساس شایعه‌ها، رویداد رسمی رونمایی از گوشی جدید آیفون ۱۲ اپل در ماه اکتبر برگزار می‌شود و البته در اوایل ماه مذکور هم نباید منتظرش باشیم. همچنین باید تایید کنیم که جان پروسر یک منبع آگاه و معتمد است و اولین افشاگری است که تصویر اسکرین شات از رابط کاربری گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو را منتشر کرد و بدین ترتیب برخی مشخصات فنی این مدل را هم مورد تایید قرار داد.

کمپانی اپل همچنین بر اساس گزارش‌های متعدد روند تولید انبوه خانواده گوشی جدید اپل آیفون ۱۲ را آغاز کرده است. پیش از این شایعه شده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن است روند معرفی و عرضه این خانواده با تاخیر چند ماهه مواجه شود اما کمپانی سازنده توانسته است این تاخیر احتمالی طولانی را تا چند هفته هم کاهش دهد. گفته می‌شود اپل برنامه ریزی کرده است تا پایان امسال تعداد ۸۰ میلیون دستگاه گوشی جدید آیفون ۱۲ در کارخانه‌هایش تولید شود و باقی تولید آن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ از سر گرفته شود. همچنین باید یادآوری کنیم که این خانواده شامل چهار مدل گوشی جدید می‌شود که در این میان دو مدل گوشی آیفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس پرچمدار هستند و به ترتیب نمایشگر ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی دارند. این دو گوشی جدید به ماژول دوربین اصلی سه گانه و حسگر LiDAR مجهز می‌شوند. دو مدل دیگر آیفون ۱۲ و ۱۲ پلاس سطح پایین‌تر توسعه یافته‌اند و دوربین اصلی دوگانه و نمایشگرهای به ترتیب ۵٫۸ و ۶٫۱ اینچی دارند. همچنین هر چهار مدل آیفون ۱۲ جدید از امکان ارتباطی ۴G پشتیبانی می‌کنند و از پردازنده داخلی A14 Bionic هم قدرت می‌گیرند.