انتظار می‌رود که گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۱ در برخی بازارها ازجمله چین و آمریکا طبق معمول مجهز به پردازنده پرچمدار کوالکام معرفی شود و این چیپست هم اسنپدراگون ۸۷۵ باشد. حالا خبرگزاری ۹۱Mobiles توانسته است اطلاعاتی درباره پردازنده موبایلی اسنپدراگون ۸۷۵ به دست آورد و به اشتراک بگذارد.

از آنجا که انتظار می‌رود کمپانی کوالکام پردازنده اسنپدراگون ۸۷۵ خود را در دسامبر معرفی کند، این خبر فاش شده ممکن است صحت نداشته باشد؛ اما به طور کلی جزئیاتش منطقی به نظر می‌رسد. به همین خاطر بهتر است به آن وتجه کنیم.

هسته‌های Kryop 685 CPU و پردازنده گرافیکی Adreno 660 GPU

در این خبر تازه به تعداد مشخص هسته‌های CPU اشاره نشده اما منبع آن مدعی شده است که چیپست اسنپدراگون ۸۷۵ از هسته‌های Kryo 685 (احتمالا ۸ هسته) بهره می‌برد. همانطور که انتظار می‌رفت، این پردازنده موبایلی مودم ارتباطی X60 5G هم دارد. این قطعه درواقع توسط کمپانی سامسونگ ساخته می‌شود هرچند که پردازنده اسنپدراگون ۸۷۵ قرار است در TSMC تولید شود.

هسته‌های جدید Kryo 685 CPU در کنار پردازنده گرافیکی Adreno 660 فعالیت می‌کنند. این به روزرسانی منطقی به نظر می‌رسد زیرا گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۰ مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۸۶۵ هم در برخی بازارها به پردازنده گرافیکی Adreno 650 مجهز شده است. نسل بعدی GPU احتمالا بیش از ۱۲۵۰ GFLOPS دارد.

سایر جزئیاتی که این منبع خبر به آن اشاره کرده است، شامل Adreno 665 VPU (Vector processing unit)، Adreno 1095 DPU (data processing unit)، Spectra 580 ISP (image signal processor) می‌شود. هنوز مشخص نیست که پردازند سامسونگ اگزینوس ۱۰۰۰ در مقایسه با این پردازنده پرچمدار کوالکام چه عملکردی به نمایش خواهد گذاشت اما گفته می‌شود که پردازنده نسل بعدی این غول تکنولوژی با پردازنده گرافیکی AMD همراه می‌شود.