میان رده بعدی کمپانی چینی وان پلاس Nord CE 5G نام دارد که CE آن مخفف Core Edition است. این موضوع رسما توسط پیت لو، مدیر عامل وان پلاس، در خلال صحبت‌هایش با خبرگزاری TechRadar تایید شده است.

این گوشی جدید قرار است ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) رسما معرفی و روانه بازار هند و برخی کشورهای اروپایی شود. سایر جزئیات رسمی این گوشی جدید از سوی مقامات رسمی افشا نشده است.

البته گفته می‌شود که این گوشی جدید در بازارهای آمریکا و کانادا عرضه نمی‌شود که کاملا متفاوت با گوشی Nord N200 5G همین سازنده است که به طور اختصاصی تنها در بازارهای آمریکا و کانادا عرضه خواهد شد. گوشی جدید Nord N200 5G درواقع جانشین گوشی وان پلاس Nord N100 که سال گذشته با امکان ارتباطی ۴G روانه بازار شده بود. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که گوشی جدید Nord N200 5G قرار نیست ۲۰ خرداد در کنار گوشی جدید CE معرفی شود بلکه در تاریخ دیگری در ماه‌های آینده معرفی و عرضه خواهد شد.

آیا گوشی جدید Nord CE نسل جدیدی از Nord استاندارد است؟ این پیش بینی چندان درست به نظر نمی‌رسد مخصوصا با توجه به این موضوع که پیش از این در متریال تبلیغاتی وان پلاس شاهد نام Nord 2 هم بودیم. پیش بینی می‌شود که Core Edition نسخه‌ای کمی سطح پایین‌تر از نسل استاندارد خودش باشد.

پیت لو در این باره به شکل غیرشفافی اعلام کرد که در طراحی نسخه Core Edition تلاش شده است تا گوشی وان پلاس Nord را به عناصر پایه‌ای خود بازگرداند و تنها برخی قابلیت‌های بیشتر را به آن اضافه کرد تا یک گوشی توانمند روزمره با قیمت اقتصادی در اختیار کاربران قرار گیرد.

سوال بی پاسخ دیگر هم اینکه آیا گوشی جدیدی به نام وان پلاس Nord N20 وجود دارد یا خیر؟ اگر نسخه گوشی جدید CE یک گوشی Nord ساده‌تر باشد، دیگر جایی برای Nord N20 در این خانواده گوشی‌های هوشمند وجود ندارد.

کمپانی وان پلاس و مدیر عامل آن واقعا عاشق این هستند که درباره گوشی‌های جدید و آینده خود که هنوز معرفی نشده‌اند صحبت کنند و حس کنجکاوی خبرگزاری‌‌ها و کاربران را در این باره برانگیزانند. در هر صورت باید چند هفته دیگر منتظر بمانیم و ببینیم تا زمان معرفی گوشی جدید Core Edition چه جزئیات تازه‌ای در این باره افشا خواهد شد.