هواوی P40 Pro مدت کوتاهی است که وارد بازار شده است و در حال حاضر نیز به روزرسانی‌هایی، همراه با پیشرفت‌ها و ویژگی‌های جدید برای آن ارائه می‌شود. در حال حاضر دومین آپدیت برای این گوشی ارائه شده است و با پیشرفت‌هایی هرچند اندک همراه بوده است. برخی اشکالات در EMUI 10.1.0.126 برطرف شده است و یک قابلیت جدید برای زوم دوربین اضافه شده است.
سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین
بزرگنمایی یا زوم P40 Pro یکی از ویژگی‌هایی برجسته این گوشی است. بدون نیاز به پایه و برنامه جانبی می‌توان تا ۵۰ برابر زوم دیجیتال داشت که یک ویژگی فوق‌العاده محسوب می‌شود. حالا برای این قابلیت یک ویژگی جدید اضافه شده است که به تصویر در تصویر معروف است. در واقع وقتی زوم می‌کنیم در یک تصویر کوچک گوشه صفحه نمایش گوشی محلی که روی آن زوم کرده‌ایم نشان داده می‌شود. این پنجره وقتی که بیشتر از ۱۵ برابر زوم می‌کنیم، نمایش داده می‌شود. البته این ویژگی پیشتر در سامسونگ گلکسی S20 اولترا دیده شده بود که به نوعی هواوی از سامسونگ کپی برداری کرده است.
حالت هوش مصنوعی اصلاح شده هم یکی دیگر از تغییراتی است که با این آپدیت همراه شده است. برخی از باگ‌های نرم افزاری و مسائلی مربوط به WiFi نیز با این آپدیت برطرف شده است.
نسخه EMUI 10.1.0.126 دارای حجم ۸۰۰ مگابایتی است و برای P40 و P40 Pro ارارئه می‌شود.