۱۷۷ میلیون دلار جریمه برای گوگل

 ۱۷۷ میلیون دلار جریمه برای گوگل از طرف کره جنوبی نوشته شد.  کره جنوبی روز سه‌شنبه گوگل را به دلیل استفاده از قدرت غالب خود در بازار گوشی‌های هوشمند برای جلوگیری از توسعه سیستم‌عامل‌های رقیب، ۲۰۷٫۴ میلیارد وون (۱۷۷ میلیون دلار آمریکا) جریمه کرد.

 

به گزارش بلومبرگ، کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی، تصمیم خود را مبنی بر موافقت‌نامه‌های ضد تکه‌تکه شدن گوگل گرفت که تولیدکنندگان گوشی‌هایی مانند سامسونگ و ال‌جی را از ایجاد سیستم‌عامل محدود می‌کند.

 

پیشنهاد گوگل برای محدودکردن تکه‌تکه شدن اندروید به دنبال محدودکردن تعداد فورک‌های عمومی است که با اعمال مجازات بر تولیدکنندگان مانند محدودکردن دسترسی به برنامه‌های Google است. این تاکتیک موضوع سایر تحقیقات دولتی بوده است، از جمله تحقیقات گسترده‌تر ضد کمیسیون اروپا در زمینه ضدزنگ که منجر به جریمه ۵ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۸ شد.

گوگل به دلیل سوءاستفاده از تسلط بر تلفن‌های هوشمند توسط کره جنوبی ۱۷۷ میلیون دلار جریمه شد.

زمان جریمه

کره جنوبی گوگل را به دلیل استفاده از قدرت غالب خود در بازار گوشی‌های هوشمند برای جلوگیری از توسعه سیستم‌عامل‌های رقیب، سه‌شنبه ۲۰۷٫۴ میلیارد وون (۱۷۷ میلیون دلار آمریکا) جریمه کرد.

 

به گزارش بلومبرگ، کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی، کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی، تصمیم خود را مبنی بر موافقت‌نامه‌های ضد تکه‌تکه شدن گوگل گرفت که تولیدکنندگان گوشی‌هایی مانند سامسونگ و ال‌جی را از ایجاد سیستم‌عامل محدود می‌کند.

 

پیشنهاد گوگل برای محدودکردن تکه‌تکه شدن اندروید به دنبال محدودکردن تعداد فورک‌های عمومی است که با اعمال مجازات بر تولیدکنندگان مانند محدودکردن دسترسی به برنامه‌های Google. این تاکتیک موضوع سایر تحقیقات دولتی بوده است، از جمله تحقیقات گسترده‌تر ضد کمیسیون اروپا در زمینه ضدزنگ که منجر به جریمه ۵ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۸ شد.

 

 

بر اساس این گزارش، KFTC علاوه بر جریمه ۲۰۷٫۴ میلیارد وونی، گوگل را از اجبار تولیدکنندگان به امضای قرارداد AFA منع کرد. گوگل همچنین باید قراردادهای موجود را تغییر دهد تا مطابق با مقررات حکم باشد.

کمیسیون تجارت عادلانه

جان سونگ و ونک، رئیس KFTC روز سه‌شنبه گفت: “اقدام کمیسیون تجارت عادلانه فقط به دستگاه‌های تلفن همراه محدود نمی‌شود، بلکه اقدامات اصلاحی شامل زمینه‌های نوظهور مرتبط با دستگاه‌های هوشمند مانند ساعت‌های هوشمند و تلویزیون‌های هوشمند است.” “بنابراین، ما انتظار داریم که با فعال‌شدن برخی از فشارهای رقابتی در این زمینه، نوآوری‌های جدیدی رخ دهد.”

 

این گزارش همچنین می‌گوید که Google Play Store ، اجرای خریدهای درون‌برنامه‌ای و کسب‌وکار تبلیغاتی را به‌عنوان بخشی از سه درخواست جداگانه بررسی می‌کند.

 

در اواخر ماه گذشته، کره اولین کشوری بود که قانونی را تصویب کرد که اپل و گوگل را از سود حاصل از توسعه دهندگان در بازارهای آنلاین مربوطه خارج می‌کند. پارلمان این کشور به تصویب مقرراتی مبنی بر ممنوعیت استفاده اپراتورهای فروشگاه برنامه از استفاده از سیستم‌های پرداخت شخص ثالث رای داد و به طور بالقوه سیستمی را برای خریدهای درون برنامه‌ای تا ۳۰ درصد برای غول‌های فناوری به ارمغان آورد.

 

AppleInsider دارای مشارکت وابسته است و ممکن است برای محصولات خریداری شده از طریق پیوندهای وابسته کمیسیون دریافت کند. این مشارکت‌ها بر محتوای تحریریه ما تأثیر نمی‌گذارد.