اگر گوشی شما بعد از مدتی ناگهان شروع به انداختن عکس‌های تار کرده‌است، خواندن این مطلب برای شما مفید است. این اتفاق ممکن است برای دوربین اصلی، دوربین جلو یا هر دو دوربین گوشی شما رخ دهد. و هم‌چنین برای گوشی‌های مختلف رخ دهد و نمی‌توان آن را به چند مدل محدود کرد.

حتما خود شما تا به حال در مواجهه با این مشکل دست به اقداماتی مانند ری‌استارت کردن گوشی، بستن اپ دوربین، پاک‌کردن کچ و امثالهم زده‌اید. البته که این کارها، روش‌های اولیه حل مشکل هستند؛ اما اکنون می‌خواهیم دلایل دیگر را بررسی کنیم.

دوربین‌ها به وسیله تغییر فاصله بین لنز و سنسور، قابلیت فوکوس پیدا می‌کنند. تمام چیزی که لازم است شما بدانید این است که اشیاء ظریفی درون دوربین باعث این جابه‌جایی می‌شوند و گاهی این اشیاء گیر می‌کنند یا می‌چسبند .

اگر تمام راه‌حل‌های ابتدایی را امتحان کردید و مشکل‌تان حل نشد، راه حل دیگری هست که آن را نیز باید امتحان کنید. اگر دوربین شما قابلیت تنظیم دستی دارد، آن را فعال کنید. سپس به کمک اسلایدر مدام فوکوس را به چپ و راست ببرید و ببینید چگونه تغییر می‌کند. شاید در اکثر مواقع این روش جواب ندهد، اما امتحان آن خالی از لطف نیست.

اما روش جالبی که بیشترین شانس را در حل مشکل دارد، این است که گوشی را بچرخانید و در همان حال به به فریم دوربین ضربه بزنید. درست خواندید : ضربه بزنید! در اغلب موارد این کار کمک می‌کند که ابزار فوکوس شما بهتر کار کند. یعنی با گوشی گرانقمیت‌تان مانند تلویزیون‌های قدیمی CRT رفتار کنید : ))

البته ممکن است دلایل زیادی موجب بروز این مشکل شوند که با هیچکدام از روش‌های مذکور حل نشود. در این صورت توصیه می‌شود که از وارانتی گوشی استفاده کنید و حل این مشکل را به افراد ماهر بسپارید.