۱۵۰ میلیون دستگاه در حال تلاش برای بهینه سازی HarmonyOS هستند

 ۱۵۰ میلیون دستگاه دارند روی یک گوشی هوآوی کار می‌کنند! بر طبق کنفرانسی که دیروز هواوی برگذار کرد، گزارشات جالبی به دست رسیده است. تجارت مصرفی این شرکت به شکل باورنکردنی زیاد است. مدیرعامل شرکت صریحا اعلام کرده که بیش از ۱۵۰ میلیون دستگاه در حال حاضر در حال کار بر روی گوشی HarmonyOS هستند. با این حجم کاری و هزینه‌ای که کمپانی هوآوی بر روی این مدل کرده است انتظار می‌رود ما سریع‌ترین رشد و سیستم عامل در طول تاریخ هواوی را در این گوشی ببینیم و این گوشی بیشترین تغییر نسبت به نسخه قبلی را از ان خودش بکند.

علاوه بر گزارش بالا، ریچارد یوف مدیر هامل هواوی، موارد دیگری را هم بیان کرده جزئیات بیش‌تری را در مورد مراتب رشد و توسعه این مدل فاش می‌کنند. به گفته او، این گوشی در حال بهینه سازی شدن از سه جنبه اساسی است. انتظار می‌رود پس از این بهینه سازی‌ها دستگاه فوق طراحی و معماری جالب‌تری را از خودش نشان دهد. علاوه بر این، بهینه سازی‌ها شامل  بهینه‌تر کردن ترمینال‌ها و مسیرهای گوشی و همچنین توانایی استفاده از چند اکوسیستم در یک گوشی واحد است.

سایر اطلاعات به دست آمده

در طول این کنفرانس، هواوی ابزارهای اتوماسیون استقرار انعطاف پذیر جدیدی را نشان داد که توسعه دهندگان می توانند برای سخت افزارهای مختلف برای تکمیل عملکرد سیستم عامل از ان  استفاده کنند. چارچوب توسعه Ark UI 3.0  نیز برای این گوشی همراه وجود دارد که میزان کدهای برنامه‌های توسعه و طراحی جلویی را کاهش می‌دهد. DevEco Studio 3.0 کارآیی توسعه برنامه‌های کاربردی را افزایش می‌دهد، در حالی که SDK جدید ۶۰۰۰+ قابلیت TI/JS API را باز می کند.

هواوی گفت HMS Core 6 جدید در اوایل سال جاری معرفی شد، اما پرونده آن هنوز باز است و توسعه دهندگان در حال تلاش برای بهینه سازی آن هستند. این موتور همچنین به کاربراین که میخواهند اطاعات ذخیره نشده در گالری‌شان را به دتسگاه دیگری انتقال دهندذ، یک کمک بزرگ به شمار می‌رود.

 

منبع مطلب:

https://www.gsmarena.com/huawei_reaches_150m_harmonyos_devices_pushes_v30_developer_preview-news-51545.php