۱۱T و مدل پرو همین گوشی، امسال وارد بازار خواهند شد. اگر شما جز افراد علاقمند به خریداری گوشی پرچمدار هستید، می‌توانید قبل از سال جدید اسن گوشی را تهیه کنید. شیائومی ۱۱T و مدل پرو آن، قرار است جایگزینی برای پرچم‌دار قبلی این کمپانی باشند. شیائومی ۱۱T به زودی جایگزین مدل Xiaomi Mi 11 خواهد شد. اگر قصد خرید گوشی جدید شیائومی را دارید، باید بدانید این گوشی تفاوت خیلی کمی با پرچم‌دار قبلی همین کمپانی دارد.

جایگزینی برای Xiaomi Mi 11

گوشی شیائومی ۱۱T، به عنوان جایگزینی برای Xiaomi Mi 11، وارد بازار خواهد شد. این گوشی تا حدی خدمات بیش‌تری نسبت به رده‌بالای قبلی شیائومی ارائه می‌دهد. خرید این گوشی برای کسانی که دنبال یک پرچم‌دار با قیمت مناسب می‌گردند مناسب است. زیرا؛ این گوشی اگرچه رده‌بالا و پرچم‌دار است، اما قیمت آن با سایر رده‌‍بالاهای بازار تراز نخواهد شد و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری دارد.

شاید هنگام خواندن این مقاله فکر کرده باشید که ما در بیان اسم این گوشی جدید اشتباه می‌کنیم. اما این‌طور نیست. نام پرچم‌دار جدید شیائومی،  ۱۱T است. پیش از این کمپانی شیائومی سعی کرده بود نام مدل‌های گوشی‌هایش را عوض کند. ۱۱T تقریبا اولین نمونه رسمی گوشی‌های شیائومی با نام‌گذاری تازه‌سازی شده است.

شیائومی  11T پرو
گوشی جدید شیائومی یک پرچم‌دار است

طبق اخباری که از این گوشی در دست داریم، مدل‌های شیائومی  ۱۱T و مدل پرو همین گوشی، تفاوت‌ها ریز و جزئی باهم دارند. علاوه‌بر آن، این گوشی با مدل قبلی خود یعنی Xiaomi Mi 11 هم تفاوت چندانی ندارد. عمده تفاوت این گوشی پرچم‌دار جدید، با پرچم‌دار قبلی شیائومی در ماژول دوربین آن است. علاوه‌بر تغیرات ریز و کیفی دوربین، ما در ۱۱T شاهد تغیر شکل ظاهری دوربین و خود گوشی هم خواهیم بود. به طور کل گوشی ۱۱T، گوشه‌های زاویه‌دارتری نسبت به پرچم‌دار قبلی شیائومی دارد و به یک مربع هندسی کامل نزدیک‌تر شده است.

ویژگی های پیشرفته و MediaTek

درحال حاضر، اطلاعات کمی از این پرچم‌دار جدید در دسترس است. جالب‌ترین اخبار درمورد این گوشی، اطلاعات مختصری درمورد دوربین‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی این گوشی می‌دهند. همچنین صبحبت‌هایی هم از نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز و صفحه‌نمایش OLED این گوشی پخش شده است.

دوربین شیائومی
دوربین گوشی جدید شیائومی کمی با مدل قبلی متفاوت است

اخبار و شایعات به دست رسیده از این گوشی، به طور دقیق مشخص نمی‌کنند که این گوشی از چه تراشه داخلی استفاده کرده است. ممکن است برای ساخت آن از Qualcomm اسنپدراگون ۸۸۸ استفاده شده باشد. این امکان هم وجود دارد که کمپانی شیائومی برای تراشه‌ی مدل  ۱۱T، از مدیا تک Dimensity 1200 استفاده کرده باشد. با این حال، تفاوت چندانی در کیفیت گوشی انجام نمی‌شود. هردوی این تراشه‌ها، کیفیت خوبی را ارائه می‌دهند و مناسب استفاده در یک پرچم‌دار هستند.

زمان عرضه و قیمت

تنها چیزی که ما در حال حاضر از شیائومی  ۱۱T و شیائومی  ۱۱T پرو می‌دانیم، محدود به اطلاعاتی است که در این مقاله گفته شد. چیزی که درمورد این دو گوشی واضح است، اقتصادی بودن آن‌هاست. می‌توان این دو گوشی را اقتصادی‌ترین گوشی‌های پرچم‌دار در بازار دانست. متاسفانه فعلا جزیئیات بیش‌تری در دسترس نیست. و برای اطلاع پیدا کردن از زمان دقیق عرضه این گوشی به بازار باید صبر کنیم. همچنین هیچ اطلاع دقیق از قیمت این گوشی هم در دسترس نیست. با این حال، مشخصات به مرور زمان کامل‌تر خواهند شد.